فا

سال ۱۳۹۶ شمسی برابر با ۲۰۱۷ میلادی مصادف است با یکصد و دومین سالگرد نسل کشی ارمنیان در ترکیه عثمانی. نسل کشی ای که طی آن بیش از یک و نیم میلیون ارمنی ساکن در ارمنستان غربی و یا به عبارت امروزی آناتولی شرقی توسط حکام وقت عثمانی کشته و بیش از ۶۰۰ هزار نفر نیز مجبور به مهاجرت و یا ترک سرزمین اجدادی خود شدند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان حمله انتحاری روز جمعه به یک پایگاه نظامی در افغانستان را که دهها کشته و مجروح برجای گذاشت محکوم کرد.

 

به نقل از دفتر دادخواهی ارمنیان در واشنگتن، ایالت وایومینگ امریکا به عنوان چهل و پنجمین ایالت امریکا نسل کشی ارمنیان را به رسمیت شناخت.

سخنگوی وزارت کشور گفت: مناظرات نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با در نظر گرفتن شرایطی، به‌ صورت زنده پخش خواهد شد.

رییس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران از تایید صلاحیت 8 هزار و 981 کاندیدای انتخابات شوراها در هیات‌های اجرایی و نظارت خبر داد و گفت که از این تعداد چهار اقلیت دینی تایید صلاحیت شده‌اند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیشب در گفتگوی تلفنی با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود، از مخالفت واشنگتن با پیشنهاد مسکو و تهران برای تحقیق درباره حادثه «خان شیخون» سوریه ابراز تاسف کرد.

وزیر کشور اعلام کرد نظر نهایی در مورد برگزاری زنده مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری امروز در جلسه کمیسیون نظارت امنیت انتخابات اعلام می شود.

سکوت انتخاباتی در فرانسه برای آغاز دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور که قرار است فردا (یکشنبه) باشد، آغاز شده است. این در سایه افزایش تدابیر امنیتی در پی حمله به خیابان شانزه‌لیزه پاریس است.

صفحه1 از293
Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։