فا

فرهنگ و هنر

دوشنبه, 28 فروردين 1396 14:41

کریستین بیل و اسکار ایزاک چهره های اصلی فیلم "وعده" / هالیوود به سراغ جنگ جهانی اول می رود

این فیلم با ژانری جنگی و تاریخی وقایع نسل کشی ارامنه به دست عثمانی ها را در بازه زمانی جنگ جهانی اول روایت می کند.

«آلیک» - به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، فیلم سینمایی "وعده" به کارگردانی تری جرج 21 آوریل 2017 اکران خود در سینماهای امریکایی شمالی را آغاز خواهد کرد.

این فیلم با ژانری جنگی و تاریخی وقایع نسل کشی ارامنه به دست عثمانی ها را در بازه زمانی جنگ جهانی اول روایت می کند.

اسکار ایزاک در این فیلم نقش یک دانشجوی پزشکی ارمنی را بازی می کند. این فیلم به روایت رابطه او با یک گزارشگر آمریکایی با بازی کریستین بیل می پردازد.

این فیلم در جشنواره فیلم تورنتوی کانادا اکران شد و بازیگران این فیلم روی فرش قرمز جشنواره حاضر شدند اما برخلاف قرار قبلی برای اکران در سال 2016 این فیلم با کمی تاخیر امسال روی پرده خواهد رفت.

تری جرج نویسنده و کارگردان این فیلم در مصاحبه ای گفته بود: این فیلم به آنچه رخ داده است و دلیل حوادث آن دوران می پردازد. او ابراز امیدواری می کند که این فیلم با نشان دادن حوادث رخ داده از تکرار دوباره آن جلوگیری کند.

اسکار آیزاک، کریستین بیل، شارلوت ل بن، آنجلا سارافیان، دنیل خیمنس کاچو، راده سربزیا بازیگرانی هستند که در فیلم سینمایی "وعده" کنار هم جمع شده اند.

اخبار مرتبط

 • سانسور حقیقت / آخرین اقدام سیاسی ترکیه برای بایکوت نسل‌کشی ۱۹۱۵ ارامنه
  سانسور حقیقت / آخرین اقدام سیاسی ترکیه برای بایکوت نسل‌کشی ۱۹۱۵ ارامنه

  تصویب آئین‌نامه داخلی بر ضد نسل‌کشی ارامنه در مجلس ترکیه پا را از سانسور حقیقت فراتر گذاشته و نمایندگان پارلمان ترکیه را در صورت نام بردن این واژه مجرم تلقی کرده است.

 • آیا وزیر خارجه امارات با بازدید از بنای یادبود نسل‌کشی ارامنه قصد تحریک ترکیه را داشت؟
  آیا وزیر خارجه امارات با بازدید از بنای یادبود نسل‌کشی ارامنه قصد تحریک ترکیه را داشت؟

  به نظر می‌رسد که این بازدید عبد الله بن زاید آل نهیان و انعکاس آن در رسانه‌های اماراتی با هدف تحریک ترکیه به دلیل موضعگیری رسمی و مردمی این کشور در مخالفت شدید با اصطلاح "نسل‌کشی" انجام شده است.

 • استفاده از اصطلاح "نسل کشی ارامنه" و "کردستان" در پارلمان ترکیه ممنوع می‌شود
  استفاده از اصطلاح "نسل کشی ارامنه" و "کردستان" در پارلمان ترکیه ممنوع می‌شود

  بر اساس این پیشنویس، کسانی که از این واژه‌ها استفاده کنند سه جلسه صحن علنی مجلس و دو سوم از حقوق خود تقریبا برابر با چهار هزار و 978 دلار را از دست می‌دهند.

 • خروج نیروهای آلمانی از پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه
  خروج نیروهای آلمانی از پایگاه هوایی اینجرلیک ترکیه

  تنش ها میان آنکارا و برلین از زمانی تشدید شد که آلمان طرح نسل کشی ارامنه را به رغم هشدارهای ترکیه به تصویب رساند. به دنبال تصویب این طرح، ترکیه سفیر خود را در آلمان فراخواند.

 • واکنش ترکیه به قطعنامه پارلمان چک درباره کشتار ارامنه
  واکنش ترکیه به قطعنامه پارلمان چک درباره کشتار ارامنه

  دولت ترکیه قطعنامه مجلس جمهوری چک مبنی بر "نسل‌کشی" خواندن وقایع سال ۱۹۱۵ را محکوم کرد.

 • انتقاد امانوئل ماکرون از مسیری که ترکیه در پیش گرفته است
  انتقاد امانوئل ماکرون از مسیری که ترکیه در پیش گرفته است

   

   

  «آلیک» - نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تاکید کرد اگر در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی برسد از همه نظامهای دموکراتیک در تمام کشورها حمایت خواهد کرد.

  به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد پیشین فرانسه که در دور اول انتخابات ریاست جمهوری کشورش به دور دوم رسیده است، روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت قربانیان نسل کشی ارامنه در پاریس تاکید کرد: "من مسیری را که دولت ترکیه در آن قدم گذاشته است تائید نمی کنم و از این بابت عمیقا تاسف می خورم."

  وزیر اقتصاد پیشین فرانسه در دولت فرانسوا اولاند تاکید کرد اگر در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی برسد از همه نظامهای دموکراتیک در تمام کشورها حمایت خواهد کرد چرا که فرانسه باید برای شان و منزلت خود و دیدگاهی که از اروپا و ارزشهای آن دارد، حرمت قائل شود.

  در مراسم پاریس که به مناسبت سالروز نسل کشی ارامنه در سال هزار و نهصد و پانزده برگزار شده بود، امانوئل ماکرون دسته گلی را بر روی بنای یادبود قربانیان این حادثه قرار داد.

  وی ابراز امیدواری کرد بتواند تاریخ بیست و چهارم آوریل را که نسل کشی ارامنه در آن اتفاق افتاد، در تقویم جمهوری فرانسه وارد کند این در حالی است که مسئله حساس نسل کشی ارامنه که فرانسه در سال دو هزار و یک با تصویب قانونی آن را به رسمیت شناخت، روابط میان پاریس و آنکارا را از سالها پیش با تنشهایی همراه کرده است.

   

  فرانسه اولین کشور غربی است که ژانویه سال دو هزار و یک نسل کشی ارامنه را به رسمیت شناخت با این حال تا کنون هیچ قانونی درباره مجازات منکران نسل کشی ارامنه در این کشور تصویب نشده است. شورای قانون اساسی فرانسه فوریه سال دو هزار و دوازده تصویب قانونی را در این زمینه وتو کرد. مقامات آنکارا اذعان می کنند که شمار زیادی از ارامنه در خاک این کشور کشته شده اند اما سازماندهی این کشتار را به منظور حذف سراسری ارامنه در خاک ترکیه تکذیب می کنند و این حادثه را نسل کشی نمی دانند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։