فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 02 مهر 1396 12:01

اکران فیلم سینمایى "یه وا" در ارمنستان

نکته قابل توجه در اکران فیلم در سینماهای ارمنستان این است که فیلم "یه وا" برای مخاطبان فارسی زبان، در سه سینمای ایروان با زیرنویس فارسی به نمایش در خواهد آمد.

«آلیک» - فیلم سینمایى "یه وا" در ارمنستان اکران می شود.

به گزارش روابط عمومى بنیاد سینمایى فارابى، فیلم سینمایى "یه وا" محصول مشترک ایران و ارمنستان به کارگردانى آناهید آباد و تهیه کنندگى تقی علیقلی زاده از امروز ٢٤ سپتامبر در سینماهای ارمنستان اکران می شود.

اردیبهشت ماه ١٣٩٤ در دیدار مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و گئورگ گئورگیان مدیرکل وقت مرکز ملی فیلم ارمنستان، تولید مشترک این فیلم مورد استقبال و توافق گرفته بود.

با تولید و اکران این فیلم سینمایى فصل جدیدى از همکارى هاى سینمایى ایران و ارمنستان آغاز مى شود.

فیلم سینمایى "یه وا" اردیبهشت ماه امسال در جشنواره جهانى فیلم فجر و شهریور ماه در جشنواره فیلم مونترال به نمایش در آمد.

نکته قابل توجه در اکران فیلم در سینماهای ارمنستان این است که فیلم "یه وا" برای مخاطبان فارسی زبان، در سه سینمای ایروان با زیرنویس فارسی به نمایش در خواهد آمد.

"یه وا" نخستین فیلم آناهید آباد که محصول مشترک ایران و ارمنستان است در کشور ارمنستان فیلمبرداری شده است و از جمله فعالیت‌های بنیاد سینمایی فارابی در حوزه تولید مشترک محسوب می‌شود.

"یه وا" روایت داستانی است که به مسائل اجتماعی انسان معاصر می پردازد.

نارینه گریگوریان، شانت هوانیسیان، سرگئی توماسیان، ورژ کاسونی، مارجان آودیسیان، روزا آویدیسوا، دیگران داویدیان، نانور پطروسیان، اولینا آدامیان، یلونا ملیک ستیان، پاول مگردیچیان، مارات داویدیان و ... بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

سایر عوامل این فیلم عبارتند از: مجری طرح: بهروز پاکنهاد، مدیر فیلمبرداری: حسن کریمی، مدیر هنری: بهزاد کزازی، صدابردار: بابک اردلان، طراح چهره پردازی: میشا جودت، دستیار اول و برنامه ریز: بهداد امینی، منشی صحنه: محسن بهاری.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։