فا

فرهنگ و هنر

شنبه, 21 بهمن 1396 09:47

نمایش آثار تجسمی دانشجویان هنر ارمنی از آثار ایرانی

به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور تحکیم همکاری های فرهنگی بین ایران و ارمنستان و تشویق هنرمندان و دانشجویان ارمنی جهت خلق آثار نقاشی از جاذبه های تاریخی، تمدنی و فرهنگی ایرانی، روز پنجشنبه سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان ضمن حضور در نمایشگاه نقاشی دانشجویان مدرسه عالی هنر ترلمزیان ایروان (هنرستان هنر ترلمزیان) با رئیس و دانشجویان این مرکز گفتگو نمود.

«آلیک» - به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور تحکیم همکاری های فرهنگی بین ایران و ارمنستان و تشویق هنرمندان و دانشجویان ارمنی جهت خلق آثار نقاشی از جاذبه های تاریخی، تمدنی و فرهنگی ایرانی، روز پنجشنبه سید کاظم سجادی سفیر کشورمان در ایروان ضمن حضور در نمایشگاه نقاشی دانشجویان مدرسه عالی هنر ترلمزیان ایروان (هنرستان هنر ترلمزیان) با رئیس و دانشجویان این مرکز گفتگو نمود.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، در این نمایشگاه بیش از ۵۰ اثر از نقاشی های دانشجویان این مدرسه که از جاذبه های تاریخی ایرانی و بویژه مسجد کبود ایروان خلق شده بود، به معرض نمایش گذاشته شده است.

سفیر کشورمان در دیدار با دانشجویان ضمن اشاره به اشتراکات فرهنگی بین ایرانیان و ارامنه، خواستار استفاده از ظرفیت های هنری و فرهنگی بین دو کشور گردید که از نگاه مسئولین فرهنگی مغفول مانده است.

سجادی ایرانیان و ارامنه را دو ملت کهن و ریشه دار توصیف نمودند که در صورت همکاری و همراهی هنرمندان آنان با یکدیگر، می توانند فرهنگ مشترک دو کشور را به تمام جهانیان معرفی نموده و نسبت به ثبت آثار مشترک در سازمان های فرهنگی بویژه سازمان یونسکو اقدام نمایند.

در این دیدار آنا استپانیان رئیس مدرسه عالی هنر ارمنستان ضمن تشکر از سفیر کشورمان روابط تاریخی ایران و ارمنستان را روابط طولانی و ماندگار توصیف نمودند که برخی آثار هنری مشترک آن در هر نقطه و هر گوشه از دو کشور موجود می باشد. وی در ادامه خواستار همکاری با سفارت جهت انجام طرح ها و برنامه های مشترک و بویژه سفر تعدادی از دانشجویان این مدرسه به ایران گردید که مورد موافقت سفیر کشورمان قرار گرفت.

در مسابقه نقاشی که تحت عنوان «ایران از نگاه من» و به مناسبت دهه مبارک فجر بین دانشجویان این مدرسه برگزار گردید، سه نفر از برگزیدگان هدایایی از سفیر کشورمان دریافت نمودند.

مدرسه عالی هنر ترلمزیان دارای ۷۷۰  دانشجو می باشد و یکی از معتبرترین و معروف ترین هنرستان ها و مراکز هنری ارمنستان می باشد که دانشجویان هنر در آن تحصیل می نمایند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։