فا

سیاست

یکشنبه, 26 فروردين 1397 10:49

همکاری مناطق آزاد ارس و مغری ارمنستان افزایش می‌یابد

مخیتار زاکاریان، فرماندار مغری با بیان اینکه ایران برای ما کشور با اهمیتی است و در منطقه مغری به دانش آموزان زبان فارسی یاد می‌دهیم، گفت: خواستار استمرار همکاری دو کشور ایران و ارمنستان هستم.

«آلیک» - مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: با منطقه آزاد مغری در ارمنستان همکاری لازم را انجام خواهیم داد تا از تجربیات همدیگر به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جلفا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در دیدار با هیات ارمنی از منطقه آزاد مغری اظهار داشت: با شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای همسایه و در یک طرح و برنامه برد-برد می‌توانیم در جهت اعتلای اقتصادی کشورهایمان گام برداریم.

وی گفت: به علت همجواری و ارتباط دیرینه با ارمنستان، شناخت مناسبی بین دو طرف برقرار است که کمک می‌کند سریع‌تر به تصمیمات اجرایی برسیم.

نریمان با بیان اینکه تصمیم داریم گمرک ایران و ارمنستان فعال‌تر شود، گفت: منطقه آزاد ارس پیشنهادات لازم برای توسعه همکاری در زمینه‌های اقتصادی، گردشگری، تجاری و سیاسی را به کمیسیون مشترک همکاری ایران و ارمنستان ارائه خواهد داد.

مخیتار زاکاریان، فرماندار مغری هم در این دیدار با بیان اینکه افزایش مراودات به بهبود همکاری‌های آینده کمک خواهد کرد، گفت: خوشحالیم که همسایه مطمئن و بزرگی مثل ایران داریم و اولین همسایه ما هم منطقه آزاد ارس است.

وی با بیان اینکه ایران برای ما کشور با اهمیتی است و در منطقه مغری به دانش آموزان زبان فارسی یاد می‌دهیم، گفت: خواستار استمرار همکاری دو کشور ایران و ارمنستان هستم.

آشوت زاواریان مدیرعامل منطقه آزاد مغری هم با اعلام اینکه تفاهم نامه افزایش همکاری دولت‌های ایران و ارمنستان در ماه‌های آتی امضا خواهد شد، گفت: با امضای این تفاهم‌نامه، سرمایه‌گذاران ایرانی می‌توانند از معافیت عوارض گمرکی صادرات از مسیر منطقه آزاد مغری به اوراسیا استفاده کنند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։