فا

سیاست

پنج شنبه, 21 شهریور 1398 12:29

گوترش: طرح نتانیاهو احیای مذاکرات صلح در خاورمیانه را نابود می کند

استفان دوجاریک در خصوص طرح نتانیاهو برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی گفت: این اقدام، احیای مذاکرات (میان فلسطینی ها و اسرائیل) و صلح در منطقه (خاورمیانه) را نابود می کند.

«آلیک» - سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد در خصوص طرح بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی گفت: این اقدام، احیای مذاکرات (میان فلسطینی ها و اسرائیل) و صلح در منطقه (خاورمیانه) را نابود می کند.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری "فلسطین الیوم"، استفان دوجاریک همچنین با بیان اینکه دبیرکل سازمان ملل متحد بسیار نگران طرح نخست وزیر رژیم صهیونیستی است، افزود: این اقدام اسرائیل، نقض آشکار قوانین بین المللی به شمار می رود.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین در نامه ای که به سمینار بین المللی رسانه ای سازمان ملل متحد ارسال کرد، گفت: بحران سیاسی، اقتصادی و انسانی در اراضی اشغالی فلسطین به ابعاد نگران کننده ای رسیده است.

مجری برگزاری سمینار بین المللی رسانه ای سال ۲۰۱۹ درباره صلح خاورمیانه وزارت امور خارجه ترکیه و مکان برگزاری آن شهر آنکارا است.

گوترش ادامه داد: شرایط در نوار غزه بسیار نگران کننده است، چرا که حدود ۲ میلیون فلسطین همچنین در محدودیت شدید به سر می برند، آنها غرق در فقر مضاعف و بیکاری هستند، این امر همچنین با محدودیت های بهداشتی، آموزشی و در سایه کمبود آب و برق صورت می گیرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد با اشاره به این که جامعه جهانی باید به سرعت و با جدیت برای تأمین مایحتاج اقتصادی و انسانی فلسطینی عمل کند، افزود: همانگونه که بارها گفته ام، حل نزاع در فلسطین، تنها در  سایه تشکیل دو کشور مستقل محقق خواهد شد.

گوترش با بیان این که دستیابی به یک راه حل مسالمت آمیز و عادلانه در مسأله فلسطین همچنان یک هدف دست نیافتنی است، اضافه کرد: متأسفانه سال گذشته از این هدف دور شدیم و فلسطینی ها و اسرائیلی ها از خشونت های خونین رنج می برند.

وی در پایان تصریح کرد: سازمان ملل متحد همچنان از فلسطینی ها و اسرائیلی ها برای پایان دادن به این درگیری و براساس قوانین بین المللی، قطعنامه های شورای امنیت و توافق های صورت گرفته در گذشته میان دو طرف حمایت می کند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։