فا

سیاست

شنبه, 20 آبان 1396 11:31

نماینده آمریکا در سازمان امنیت و همکاری اروپا: ادامه مناقشه قره باغ قابل قبول نیست

کاردار موقت نمایندگی آمریکا در سازمان امنیت و همکاری اروپا در نشستی با حضور رئیسان گروه میانجی مینسک، گفت: ایالات متحده از گسترش مذاکراه و برقراری اعتماد میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان حمایت می کند و وضعیت موجود در مناقشه قره باغ و به دراز کشیدن این مساله را قابل قبول نمی داند.

«آلیک» - کاردار موقت نمایندگی آمریکا در سازمان امنیت و همکاری اروپا در نشستی با حضور رئیسان گروه میانجی مینسک، گفت: ایالات متحده از گسترش مذاکراه و برقراری اعتماد میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان حمایت می کند و وضعیت موجود در مناقشه قره باغ و به دراز کشیدن این مساله را قابل قبول نمی داند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آپا، هاری کامیان روز گذشته در این نشست، دیدار رئیسان جمهوری آذربایجان و ارمنستان را نشانه آمادگی دو طرف برای ادامه مذاکرات و حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ دانست و توافق رهبران دو کشور برای انجام اقدام های سریع برای کاهش تنش در خط مقدم جبهه را قابل تقدیر خواند .

کامیان گفت: آمریکا دو طرف را به اجرای اقدام های توافق شده در دیدار رئیسان جمهوری آذربایجان و ارمنستان در ماه های مه و ژوئن 2016 در وین و سنت پترزبورگ، دعوت می کند.

به گفته این مقام آمریکایی، واشنگتن همچنین طرفین مناقشه را به بررسی طرح سازمان امنیت و همکاری اروپا برای ایجاد سازوکار تحقیق و پرهیز از هرگونه اتهام افکنی دعوت کرده است.

کاردار موقت نمایندگی آمریکا در سازمان امنیت و همکاری اروپا، افزود: مناقشه قره باغ راه حل نظامی ندارد و واشنگتن بعنوان یکی از روسای گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا برای حل مسالمت آمیز این مناقشه بر اساس اصول تامین تمامیت ارضی کشور ها، حق ملت ها برای تعیین سرنوشت خود و تامین حقوق برابر، آمادگی برای همکاری با طرفین این موضوع را دارد.

آمریکا، روسیه و فرانسه از سال 1997 میلادی ریاست مشترک گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا را برای حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ بر عهده دارند.

میانجیگری این سه کشور برای حل مناقشه قره باغ تاکنون نتیجه ای نداشته است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։