فا

سیاست

سه شنبه, 15 اسفند 1396 09:36

ظریف: اروپا به جای تکرار خواسته‌های نامربوط آمریکا، آن را به پایبندی برجام ملزم کند

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه دیشب در توئیتی نوشت: در جلسه امروز (دوشنبه) به وزیر امور خارجه فرانسه گفتم که اتحادیه اروپا باید به جای مماشات و تکرار خواسته‌های نامربوط آمریکا، آن را ملزم به پایبندی به برجام کند.

«آلیک» - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه دیشب در توئیتی نوشت: در جلسه امروز (دوشنبه) به وزیر امور خارجه فرانسه گفتم که اتحادیه اروپا باید به جای مماشات و تکرار خواسته‌های نامربوط آمریکا، آن را ملزم به پایبندی به برجام کند.

به گزارش ایرنا، ظریف ادامه داد: دفاع لفظی از توافق هسته‌ای کافی نیست؛ به ویژه زمانی که آمریکا خود مانعی برای پایبندی اتحادیه اروپا به برجام است.

وزیر امور خارجه افزود: آمریکا و اروپا باید به جای زیر سوال بردن موشک‌های ایران، ارسال صدها میلیارد‌ دلار سلاح به منطقه ما را متوقف کند.

ظریف ادامه داد: برنامه دفاع موشکی ایران را شورای امنیت سازمان ملل متحد محدود نکرده است و وجودش برای جلوگیری از تکرار رنجی که مردم ما در پی موشک‌باران‌های صدام - با حمایت غرب - متحمل شدند، ضروری است.

وزیر خارجه افزود: ایران از همان آغاز بحران‌های سوریه و یمن، راه‌حل‌هایی سیاسی پیشنهاد داده و همواره هم آماده همکاری برای دستیابی به صلح منطقه‌ای بوده است؛ اما تنها با شرکایی جدی که هدف مشابهی داشته و درگیر جادو و جمبل نشده باشند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։