فا

سیاست

شنبه, 26 آبان 1397 09:45

مذاکرات جامع ایران و اسپانیا در مادرید برگزار شد

مذاکرات جامع جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا در قالب دور دوم مکانیسم مشورت های سیاسی معاونین وزرای خارجه با سفر سید عباس عراقچی‌ معاون سیاسی وزیر امور خارجه به مادرید برگزار شد.

«آلیک» - مذاکرات جامع جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا در قالب دور دوم مکانیسم مشورت های سیاسی معاونین وزرای خارجه با سفر سید عباس عراقچی‌ معاون سیاسی وزیر امور خارجه به مادرید برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در مذاکرات روز گذشته میان معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با فرناندو والنسوئلا قائم مقام وزارت امور خارجه و همکاری های اسپانیا که بیش از سه ساعت به طول انجامید مجموعه موضوعات مورد علاقه طرفین شامل مباحث سیاسی، اقتصادی و محورهای منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

والنسوئلا با اشاره به اراده سیاسی اروپا برای مقابله با سیاست یکجانبه گرایانه آمریکا برحمایت از برجام تاکید کرد و گفت اتحادیه اروپا به دنبال تدوین ساز و کاری است که مستقل از بانک مرکزی و سایر نهادهای پولی و مالی بتواند روابط ایران و اروپا را پوشش دهد.

وی تاکید کرد: تا زمانی که ایران و اتحادیه اروپا برجام را حفظ کنند فرصت برای یافتن راه کارهای همکاری برای رفع موانع تجاری وجود خواهد داشت.

در این دور از مذاکرات دو طرف در خصوص تحولات منطقه به ویژه آینده سوریه، وضعیت وخیم کشتار غیر نظامیان در یمن، آخرین تحولات خلیج فارس و موضوع گروه های تروریستی از جمله داعش و سایر اشکال تروریسم تبادل نظر و رایزنی کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։