فا

سیاست

چهارشنبه, 17 بهمن 1397 10:55

ادعاهای تکراری ترامپ درباره ایران در سایه ایران‌هراسی وی

دونالد ترامپ در سخنرانی سالانه خود در کنگره ادعاهایی خصمانه علیه ایران مطرح کرد و بر اقدامات ستیزه‌جویانه خود علیه کشورمان تاکید کرد.

«آلیک» - دونالد ترامپ در سخنرانی سالانه خود در کنگره ادعاهایی خصمانه علیه ایران مطرح کرد و بر اقدامات ستیزه‌جویانه خود علیه کشورمان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت خبری آمریکایی وکس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در کنگره مدعی شد که تصمیم وی برای خارج کردن آمریکا از توافق هسته‌ای ایران و اعمال دوباره تحریم‌ها بر ایران، فشار زیادی به حکومت ایران وارد کرده و «بلندپروازی‌های آن در منطقه» را فرونشانده و توان آن برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را کاهش داده است.

دونالد ترامپ در این سخنرانی مدعی شد: «دولت من قاطعانه برای مقابله با کشور پیشتاز حامی تروریسم: حکومت تندرو ایران، اقدام کرده است».

وی در ادامه این اظهارات خصمانه علیه ایران گفت: برای اطمینان حاصل کردن از آنکه این حکومت دیکتاتوری فاسد هیچ‌گاه به سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند، آمریکا را از توافق هسته‌ای فاجعه‌بار ایران خارج کردم و در پاییز گذشته، سخت‌ترین تحریم‌هایی را که تاکنون بر کشوری اعمال شده‌اند بر این کشور اعمال کردم».

ترامپ همچنین گفت: ما از حکومتی که شعار مرگ بر آمریکا می‌دهد و به نسل کشی یهودیان تهدید می‌کند چشم بر نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، این اظهارات دونالد ترامپ در حالی مطرح می‌شود که مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا در چند روز اخیر در گزارش سالانه، پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام را تأیید کرده‌اند. همچنین پایبندی ایران به توافق هسته‌ای تا کنون در ۱۳ گزارش متوالی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید شده است.

خروج یک‌جانبه آمریکا از توافق هسته‌ای تا کنون واکنش منفی بسیار از مقامات اروپایی و حتی تحلیل‌گران آمریکایی را در بر داشته است. اتحادیه اروپا به تازگی به رهبری سه کشور آلمان، فرانسه و انگلستان سازوکار اینستکس که به تجارت مستقل از دلار ایران با شرکت‌های اروپایی کمک می‌کند را تصویب کرده‌اند.

استکبار جهانی همواره با فرافکنی به دنبال تحریف اذهان عمومی از سیاست‌های مداخله‌جویانه، اقدامات غیرقانونی و سلطه‌جویانه خود در جهان بوده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։