فا

اجتماعی

پنج شنبه, 07 آبان 1394 11:35

خلیفه ارمنیان آذربایجان: ورزشکاران ارمنی برای سربلندی ایران فعالیت می کنند

اسقق گریگور چیفتچیان طی هفته پیش، در دیدار با مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی به مناسبت هفته تربیت بدنی با بیان اینکه باشگاه آرارات تبریز محیط و بستر سازنده برای جوانان خلاق و آینده دار جامعه ارمنی است، اظهار کرد: این باشگاه با فعالیت در زمینه های ورزشی و فرهنگی وظیفه سنگینی برای تربیت جوانان برعهده دارد.

اسقف گریگور چیفتچیان طی هفته پیش، در دیدار با مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی به مناسبت هفته تربیت بدنی با بیان اینکه باشگاه آرارات تبریز محیط و بستر سازنده برای جوانان خلاق و آینده دار جامعه ارمنی است، اظهار کرد: این باشگاه با فعالیت در زمینه های ورزشی و فرهنگی وظیفه سنگینی برای تربیت جوانان برعهده دارد.

وی افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای این باشگاه حضور در المپیک ارمنیان جهان در ایروان پایتخت جمهوری ارمنستان بود که ورزشکاران مان توانستند پرچم مقدس ایران را به اهتزار درآورده و نماینده شایسته ای برای کشور باشند.

چیفتچیان اظهار کرد: باشگاه آرارات در المپیک ارمنیان جهان که با حضور بیش از شش هزار ورزشکار از شهرهای مختلف جهان برگزار شد با نام و نشان تبریز و پرچم مقدس ایران در مراسم افتتاحیه حضور پیدا کرد.

وی با صحبت در مورد چگونگی اداره باشگاه آرارات گفت: باشگاه آرارات تبریز با داشتن چهار هیات فرهنگی، ورزشی، پیشکسوتان و دوست داران وفادار در رشته های دو و میدانی، شطرنج، بسکتبال، فوتسال و تنیس روی میز فعالیت دارد و همه ساله در کلیه مسابقات مهم ارمنیان در سطح کشوری حضوری فعال دارد.

به گزارش ایرنا، مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی هم در این دیدار با بیان اینکه ورزشکاران ارمنی در ورزش کشور اثر گذار بوده اند، اظهار کرد: حرکت ارزشمند آندرانیک تیموریان در زمان حضور در تیم فوتبال تراکتورسازی و اهدای جایزه برترین هافبک فوتبال ایران به شهدای تبریز حرکت ارزشمندی بود که نشان از اشتراکات عمیق فرهنگی و اجتماعی بین برادران و خواهران مسیحی با ملت ایران دارد.

محمد شروین اسبقیان گفت: این بازدید در راستای برنامه های هفته تربیت بدنی و ایجاد ارتباط بیشتر با ورزش ارمنیان و سایر اقلیت های دینی و بررسی نیازهای ورزشی این قشر از جامعه صورت می گیرد.

وی در ادامه افزود: برای ارتقای کیفی باشگاه آرارات تبریز نیاز به افزایش کیفی و کمی تجهیزات و به روز شدن علم مربیان محسوس است که در این خصوص اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستان تبریز اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։