فا

اجتماعی

دوشنبه, 28 فروردين 1396 13:18

یونیسف خواستار حمایت و کمک جامعه جهانی به کودکان سوری شد

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) بامداد امروز در واکنش به انفجار تروریستی روز شنبه منطقه الراشدین حلب، خواستار حمایت جدی جامعه جهانی از کودکان سوری شد.

«آلیک» - صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) بامداد امروز در واکنش به انفجار تروریستی روز شنبه منطقه الراشدین حلب، خواستار حمایت جدی جامعه جهانی از کودکان سوری شد.

به گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط، آنتونی لیک مدیر اجرایی یونیسف در بیانیه ای افزود: پس از 6 سال جنگ و کشتار در سوریه، بار دیگر جنایت وحشتناکی که قلب را جریحه دار می سازد، روی داد و کاروان مردم رنج دیده فوعه و کفریا با تحمل همه مشقات و رنج ها متحمل مصیبت دیگری شد.

این بیانیه افزوده است: در حمله تروریستی روز شنبه در نزدیکی حلب بیش از 60 کودک کشته شدند و این جنایت عزم و اراده جدی برای رسیدن کمک به دست تمام کودکان سوریه را می طلبد.

مدیر اجرایی یونیسف در پایان ابراز امیدواری کرد که همه طرف های درگیر در بحران سوریه برای پایان جنگ در این کشور تلاش کنند.

در انفجار تروریستی روز شنبه منطقه الراشدین حلب که اتوبوس های حامل شهروندان آزاد شده فوعه و کفریا را هدف قرار داده بود، 126 نفر از جمله 68 کودک کشته شدند.

پیشتر وزارت خارجه سوریه در واکنش به این انفجار تروریستی، در دو نامه جداگانه به دبیر کل سازمان ملل و شورای امنیت بر ضرورت تلاش جامعه جهانی همگام و هماهنگ با دولت سوریه برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։