فا

اجتماعی

دوشنبه, 22 آبان 1396 11:15

زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 ریشتر بخش های غربی ایران را لرزاند / 387 کشته و 6603 مصدوم تاکنون / گروه خونی Oمنفی و مثبت و گروه های منفی در اولویت اهدا

زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) شب گذشته بخش های غربی ایران و شهرهای مختلف عراق و مناطقی در کشورهای ترکیه، ارمنستان، کویت، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را لرزاند.

«آلیک» - زمین لرزه ای به بزرگی 7.3 درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) شب گذشته بخش های غربی ایران و شهرهای مختلف عراق و مناطقی در کشورهای ترکیه، ارمنستان، کویت، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را لرزاند.

شدت این زمین لرزه به حدی بود که در اغلب استان های کشور احساس شد.

محل وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه - حوالی ازگله - بوده است. این زمین لرزه در ساعت 21 و 48 دقیقه و در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و در عمق 11 کیلومتری زمین روی داده است. همچنین در ادامه، زمین لرزه هایی به بزرگی 4.6 و 4 ریشتر این منطقه را لرزانده است. بر اساس آخرین آمار تا بعدازظهر امروز، 152 مورد پس ‌لرزه ثبت شده است.

* بر اساس آخرین آمار تا ساعت 16:30 دقیقه؛ آمار جان باختگان زمین لرزه 7.3 ریشتری غرب کشور 387 تن اعلام شده است و 6603 نفر هم زخمی شده اند.

* پزشکی قانونی استان کرمانشاه با اعلام صدور 387 جواز دفن تا این لحظه (ساعت 16:30 دقیقه) برای جان باختگان زلزله شب گذشته، تعداد جان باختگان شهرستان‌ها را به تفکیک زیر اعلام کرد:

کرمانشاه 25 نفر، اسلام آباد غرب 22 نفر، کرند 14 نفر، سرپل ذهاب 280 نفر، قصر شیرین 28 نفر، ثلاث باباجانی 15 نفر، جوانرود 3 نفر

* فعالیت تیم های اورژانس در مناطق زلزله زده در غرب کشور به خصوص در استان کرمانشاه و شهرهای قصرشیرین و سرپل ذهاب ادامه دارد.

* معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز گفت: بیمارستان سرپل ذهاب عملا تخریب شده و در زمان حاضر کمبود شدید دارو، سرم، تخت و تجهیزات در استان وجود داشته و مناطق زلزله زده به امداد رسانی ستادی، نیاز شدید دارند.

* رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با حضور در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب اعلام کرد: بیشترین تخریب های ناشی از زلزله شب گذشته در استان کرمانشاه به ترتیب مربوط به سرپل ذهاب، قصرشیرین و بخش ازگله از توابع شهرستان ثلاث باباجانی است.

* مدیر عامل سازمان انتقال خون گفت: دارندگان گروه خونی Oمنفی و مثبت و دیگر خونی با RHمنفی در اولویت اهدای خون برای کمک به مصدومان زلزله غرب کشور هستند. 

* مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: اهدای پلاسما خون به روش فرزیس در مرکز وصال برای اهدا کنندگان بار اول به منظور کمک به مصدومان زلزله غرب کشور انجام می شود.

 

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։