فا

اجتماعی

یکشنبه, 17 دی 1396 14:51

دیدار محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان با پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران گفت: دعا می کنم صلح و دوستی انسان ها نسبت به یکدیگر روز به روز افزایش پیدا کند.

«آلیک» - پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران گفت: دعا می کنم صلح و دوستی انسان ها نسبت به یکدیگر روز به روز افزایش پیدا کند.

به گزارش ایرنا، سیپان کاشجیان روز چهارشنبه گذشته در دیدار با استاندار اصفهان که در کلیسا وانک اصفهان به مناسبت آغاز سال نو میلادی برگزار شد افزود: خبرهای خوبی در رابطه با اعتراض های اخیر در کشور نمی‌ شنویم، ما معتقدیم ایران یک باغ بزرگ است اما در این باغ عده‌ ای هم می‌خواهند آتش بیافروزند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی این اختلاف‌ ها را می‌ بینم دعا می ‌کنم صلح و دوستی افراد نسبت به یکدیگر افزایش یابد و نسبت به یکدیگر صبورتر شوند و از سویی برای مردم و مسئولان صبر و موفقیت خواهانم.

این پیشوای دینی یادآوری کرد: بسیاری از این مسائل چند روز اخیر منشاء بیرونی دارد و باور دارم به زودی این اختلاف ‌ها پایان می یابد.

کاشجیان با اشاره به نخستین حضور استاندار اصفهان در کلیسا وانک خطاب به محسن مهرعلیزاده گفت: امروز احساس کنید در خانه خود هستید و خوشحالیم که در روزهای نخست سال نو میلادی همکاری خوبی از طرف استانداری و شهرداری اصفهان برای برگزاری مراسم سال نو جامعه ارامنه صورت پذیرفت.

استاندار اصفهان نیز گفت: عده ‌ای به دنبال گسترش فرهنگ خشونت، ترور و بر هم زدن آرامش مردم هستند بنابر این با اتحاد و فکر توحیدی باید آرامش را حفظ و خشونت را از جامعه دور کرد.

محسن مهرعلیزاده در این دیدار افزود: در سطح دنیا بسیاری تلاش می‌کنند که با ایجاد اختلاف بین ادیان و اقوام به اهداف خود دست یابند.

وی با اشاره به افزایش ناآرامی ها و گسترش خشونت و افراطی گری در جوامع انسانی افزود: ایمان به خدا و فرهنگ و باور مردم در ادیان مختلف می تواند همه را از گزند افراطیون دور نگه دارد.

استاندار اصفهان همزیستی مسالمت آمیز ادیان بویژه در اصفهان افزود: ارامنه همیشه مورد احترام و اعتماد ایرانیان بوده اند و این دوستی با جامعه ارامنه نه فقط در استان اصفهان، بلکه در جای جای کشورمان وجود داشته است.

وی گفت: در تاریخ نیز فشارهای زیادی به حضرت عیسی مسیح (ع) وارد آمد و توطئه ها زیادی بر علیه موحدان به راه انداختند.

مهرعلیزاده اضافه کرد: جنایات پس از رحلت پیامبر اسلام نیز ادامه داشته و بسیاری تلاش می کردند میان ادیان اختلاف ایجاد کنند اما همدلی بین ادیان باعث شود اهداف دشمنان محقق نشود.

وی همچنین با اشاره به وقایع پس از انقلاب نظیر ترورها و جنگ تحمیلی اظهار کرد: دشمن تلاش خود را انجام می دهد و این طبیعی است، اما ادامه دشمنی استکبار با ما، موجب برملا شدن خوی استکباری و توطئه دشمنان شده است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: اگر 40 سال قبل فقط ایران شعار مبارزه با استکبار سر می دارد، امروزه جهانیان برابر استکبار و ظلم ایستاده اند.

مهرعلیزاده ادامه داد: پایمردی و ایستادگی مسیحیان باعث شد یک ملت بزرگ مشهور به صلح و صفا در دنیا شکل گیرد.

وی با بیان اینکه حضور مردم در صحنه باعث می شود که فعالیت دشمنان ادامه نیابد، گفت: ریشه تمام این چیزی که در چند روز اخیر در کشور مشاهده می کنیم، از درون کشور نیست.

استاندار اصفهان تصریح کرد: امروز همه دریافته اند که در بسیاری از آشوب های منطقه و جهان دست صهیونیست ها در کار است.

مهرعلیزاده افزود: این مزاحمت ها و تحریک چندین نفر و تهدید ها مشکلی برای ما ایجاد نمی کند و این افراد نیز جواب خود را از مردم می گیرند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։