فا

اجتماعی

سه شنبه, 19 دی 1396 10:12

دیدار خلیفه ارامنه تهران با مدیران آموزش و پرورش منطقه 6

همزمان با آغاز سال جدید میلادی، دکترجواد نظریان مدیر آموزش و پرورش منطقه 6 به همراه اعضای شورای معاونین، از خلیفه گری ارامنه تهران بازدید کرده و با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه  تهران به گفت و گو پرداختند.

همزمان با آغاز سال جدید میلادی، دکترجواد نظریان مدیر آموزش و پرورش منطقه 6 به همراه اعضای شورای معاونین، از خلیفه گری ارامنه تهران بازدید کرده و با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه  تهران به گفت و گو پرداختند.

در این دیدار شهسواری مشاور هماهنگی و اجرایی مدیریت، کچویی معاون مالی، کریمی معاون پرورشی، سلیمان پور معاون پژوهشی، صمدی معاون آموزش ابتدایی، طباطبایی کارشناس مسئول حراست و موسی وند کارشناس مسئول روابط عمومی این اداره دکتر نظریان را همراهی می کردند.

مدیر منطقه ضمن تبریک سال نو به مسیحیان خصوصاً ارامنه منطقه 6 گفتند: میلاد پیامبر صلح، رحمت و مهربانی را تبریک می‌گویم و برای ما توفیقی است که به مناسبت سال نو میلادی به دیدار اسقف اعظم آمده و با یکدیگر گفتگو می کنیم.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، در این دیدار صمیمانه گفتند: ارتباط ما با مسئولین آموزش و پرورش منطقه 6 نزدیک و یک تعامل خوبی است و فرصتی است که در این ایام همدیگر را ملاقات کرده و با یکدیگر به گفتگو بپردازیم.

ایشان در ادامه سخنان خود درباره اوضاع چند روز اخیر ایران بیان داشتند: از خارج از ایران با بنده تماس می گیرند و درباره وضع ایران سوال می کنند و من 3 نکته اساسی را به آنها می گویم اول اینکه کشور ایران قوی و مستحکم است و یک خانواده و این مسائل کوچک در زندگی ما اثری ندارد. نکته دوم اینکه غرب، آمریکا و اسرائیل نمی توانند موفقیت چند سال اخیر ایران را در عرصه بین‌المللی تحمل کنند و از هر فرصتی استفاده می کنند تا ایران را ناآرام نشان دهند و نکته سوم اینکه بحث اقتصادی بحرانی فراگیر است و فقط مربوط به ایران نیست.

اسقف اعظم درادامه سخنان خود درباره قدرت کشور ایران گفتند: ایران قدرتمند است و غرب قابلیت تحمل قدرت ایران را ندارد و مطمئن هستیم روند آرام خود را در منطقه ادامه خواهد داد و ما باور داریم قدرت ایران ضمانت صلح در منطقه است.

در ادامه دکتر نظریان بیان داشتند: ما علاقه شدیدی به شما داریم و نگاه انسانی شما را می پسندیم و از خداوند سلامتی شما را خواهانیم. ایشان درپایان سخنان خود گفتند: ما یک خانواده هستیم و باید صدای همدیگر را بشنویم و جلوی خشونت را بگیریم. کشور ایران دارای تمدن بزرگی است و از مردم انتظار می رود به سمت صلح و دوستی بروند.

سپس اسقف اعظم از توجه ویژه مدیر منطقه 6 به مدارس اقلیت های مذهبی تقدیر و تشکر نمود.

در پایان، به رسم یادبود، دکتر نظریان لوح های تقدیری اهدا کرده و مجدداً ولادت عیسی مسیح را تبریک و تهنیت گفتند.

سپس دکتر نظریان  و هیات همراه از کلیسای ارامنه سرکیس مقدس نیز بازدید کردند.

 

روابط عمومی خلیفه گری ارامنه تهران

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։