فا

اجتماعی

شنبه, 21 بهمن 1396 12:21

خانلری تاکید کرد: جلوگیری از افت آموزشی دانش‌آموزان در هنگام تعطیلات اضطراری به وسیله آموزش‌های از راه دور

کارن خانلری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تقویت آموزش‌های از راه دور و مجازی را به عنوان راهکاری برای جلوگیری از افت آموزشی دانش‌آموزان در هنگام تعطیلات اضطراری ناشی از آلودگی هوا و بارندگی پیشنهاد داد.

«آلیک» - عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تقویت آموزش‌های از راه دور و مجازی را به عنوان راهکاری برای جلوگیری از افت آموزشی دانش‌آموزان در هنگام تعطیلات اضطراری ناشی از آلودگی هوا و بارندگی پیشنهاد داد.

کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از تعطیلی پی در پی مدارس در کشور، گفت: بدیهی است که با تعطیلی پی در پی مدارس افت تحصیلی آموزشی دانش آموزان رقم می‌خورد؛ ازهمین رو باید با تدابیر اصولی از جمله توسعه فضا‌های مجازی آموزشی مدارس، دانش آموزان را برای انجام تکالیف آموزشی در زمان تعطیلی کلاس‌های آموزشی حضوری هدایت کنیم.

نماینده مردم ارامنه تهران و شمال کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آموزش‌های مجازی در کنار برگزاری کلاس‌های آموزشی حضوری راهکاری برای جلوگیری از افت آموزشی مدارس در زمان تعطیلی است زیرا نمی‌توان با روانه کردن دانش آموزان در شرایط آلودگی هوا به مدارس، سلامت دانش آموزان را به خطر انداخت.

خانلری افزود: برای جلوگیری از افت کیفیت آموزش بر اثر تعطیلی مدارس بر مبنای عواملی همچون آلودگی هوا و بارندگی باید فضای مجازی آموزشی را در سرتاسر کشور گسترش دهیم تا در زمانی که مدارس بر مبنای شرایط اضطراری تعطیل می‌شوند، بتوان با توسعه فراگیر آموزش‌های مجازی در کشور، دانش آموزان را از عقب ماندن در حیطه‌های آموزشی نجات داد. آزمون ورودی مدارس در دوره متوسطه دوم نیز حذف شود.

وی ادامه داد: عملیاتی کردن فضای مجازی آموزشی در سراسر کشور در زمان تعطیلی مدارس کار بس دشوار است زیرا ما هم اکنون در راستای برگزاری کلاس‌های آموزشی حضوری در برخی مناطق کشور با مشکل کمبود امکانات اصولی و بهینه روبرو هستیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش‌های مجازی راهکاری برای جلوگیری از عقب نماندن دانش آموزان از تکالیف آموزشی تلقی می‌شود، یادآورشد: جلوگیری از افت آموزشی مدارس در ایام تعطیل با آموزش‌های از راه دور عملیاتی می‌شود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։