فا

اجتماعی

شنبه, 21 بهمن 1396 12:42

خلیفه کل ارامنه آذربایجان: جامعه ایران تحت لوای خون شهدا یک ملت واحد است

خلیفه کل ارامنه آذربایجان در مراسم مهمانی لاله های شهدای ارمنه تبریز گفت: بزرگ‌ترین پیام و آموزه خون شهدا ایجاد اتحاد و همدلی در میان جامعه و خانواده بزرگ ایران است.

«آلیک» - خلیفه کل ارامنه آذربایجان در مراسم مهمانی لاله های شهدای ارمنه تبریز گفت: بزرگ‌ترین پیام و آموزه خون شهدا ایجاد اتحاد و همدلی در میان جامعه و خانواده بزرگ ایران است.

به گزارش ایثار آذربایجان شرقی، اسقف گریگور چیفتچیان گفت: هر ایرانی به‌عنوان یک عضو از ملت، فراتر از نوع مذهب و قومیت‌گرایی، باید با حضور در راهپیمایی 22 بهمن، بار دیگر همبستگی و وحدت ملت ایران را که تحت لوای خون شهدا و معمار کبیر انقلاب اسلامی هست، به جهانیان نشان دهد.

خلیفه کل ارامنه آذربایجان با بیان اینکه شهدای ارامنه و تمام شهدای 8 سال دفاع مقدس در تبریز و سراسر ایران هرکدام به‌عنوان چراغ امید یک خانواده بودند، گفت: شاید شهدا قبل از شهادتشان به‌عنوان چراغ امید یک خانواده محسوب می‌شدند، اما این عزیزان با نائل شدن به درجه رفیع شهادت، نقش چراغ امید برای استواری و سرافرازی یک جامعه و فرهنگ را ایفا کردند.

چیفتچیان با بیان اینکه: هرکدام از شهدا در نقش فرزند، یا پدر، یا مادر به‌عنوان تکیه‌گاه و چراغ امید خانواده خود بودند و اکنون بعد از شهادتشان، یک ملت خانواده و هم‌پیمان آن‌ها هستند، گفت: تمام ملت ایران تحت لوای شهدا، یک خانواده بزرگ را تشکیل می‌دهند.

وی تصریح کرد: بزرگ‌ترین پیام و آموزه خون شهدا ایجاد اتحاد و همدلی در میان جامعه و خانواده بزرگ ایران است.

خلیفه کل ارامنه آذربایجان با بیان اینکه در کتب آسمانی ما که راه حقیقت را به ما می‌آموزند، همچون کتاب مقدس مسیحیت، آمده است که آن خانه‌ای که در بالای یک صخره محکم ساخته‌شده باشد هیچ بلایی نمی‌تواند به آن آسیب بزند و از هرگونه بلا ایمن است، گفت: آن جامعه‌ای که بر اساس خون شهدا مستحکم شده است هیچ‌گاه روبه‌زوال نمی‌رود و مستحکم‌ترین مآمن و پناه گاه خواهد ماند.

وی افزود: قدرت‌های شیطانی سعی در ضربه زدن به پیروزی‌های انقلاب اسلامی دارند، همچون اعلام قدس شریف به‌عنوان پایتخت اسرائیل که تلاش در ضربه زدن به جامعه اسلامی است، اما باید همگان بدانند هیچ ضربه و توطئه‌ای نمی‌تواند خانه‌ها و انقلاب‌هایی که بر اساس خون شهدا پایه‌گذاری شده است آسیب بزند.

چیفتچیان در ادامه گفت: جامعه ارامنه تبریز و بنده در نقش یک ایرانی، نه به‌عنوان خلیفه کل ارامنه و همه مسئولین نظام در راهپیمایی 22 بهمن شرکت خواهیم کرد تا به جهانیان نشان دهیم که ما همه به‌عنوان ید واحد تحت لوای خون شهدا به انقلاب اسلامی پایبند هستیم.

مراسم غبارروبی مزار مطهر شهدای ارامنه با حضور جامعه ارامنه تبریز و مسئولین، خانواده‌های معزز شهدای ارامنه تبریز، فرمانده هان نیروی هوای پدافند هوایی تبریز و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در گلزار شهدای ارامنه تبریز برگزار شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։