فا

اجتماعی

چهارشنبه, 18 مهر 1397 09:26

برگزاری "روز تهران" در موزه آرداک مانوکیان ‌

یکشنبه پانزدهم مهر ماه، در دومین روز از "هفته تهران"، همشهریان ارمنی نیز با برپایی مراسمی در موزه آرداک مانوکیان، "روز تهران" را گرامی داشتند.

یکشنبه پانزدهم مهر ماه، در دومین روز از "هفته تهران"، همشهریان ارمنی نیز با برپایی مراسمی در موزه آرداک مانوکیان، "روز تهران" را گرامی داشتند.

در این روز که هم‌زمان با نمایشگاه آثار نقاشی آقای آرامازد نظریان بود، دکتر غلامحسین تکمیل همایون تهران‌شناس و پژوهشگر از واحد تهران پژوهی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، ابتدا به دلایل واهداف انتخاب روز۱۴ مهر به عنوان روز تهران که برابر با تاریخ تصویب متمم قانون اساسی مشروطیت درسال ۱۲۸۶خورشیدی بود پرداخته و افزود:  در اصل چهارم این متمم، شهر تهران رسماً  پایتخت کشور ایران اعلام شد.

‌وی سپس به شرح مبسوطی درباره حضور ارامنه در شهر تهران از عصر شاه عباس تا زمان حال وخدمات ارزنده آنان در معماری، هنر، صنعت و سایر عرصه های اجتماعی و فرهنگی ایران پرداخت. ‌شرکت کنندگان در این نشست، ضمن استقبال از گزینش چنین روزی که بزرگداشت آن موجب همبستگی و آشنایی بیشتر ساکنان تهران با یکدیگر خواهد شد، خواستار انجام برنامه های تهران گردی و آشنایی بیشتر با مظاهر فرهنگی و اجتماعی شهر تهران شدند. تیکران سوکیازیان موسیقی‎دان ارمنی و رهبر ارکستر نیز در این مراسم شرکت داشت.

این مراسم با بازدید از آثار ارزشمند موزه و تابلوهای نقاشی آقای آرامازد نظریان و پذیرایی از شرکت کنندگان پایان یافت.

 

روابط عمومی شورای خلیفه گری ارامنه تهران

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։