فا

اجتماعی

شنبه, 26 آبان 1397 14:43

از امروز؛ 50 هزار تومان جریمه در کمین شماست

بر پایه اعلام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خودروهای فاقد معاینه فنی که از امروز (شنبه) وارد هر محدوده از پایتخت شوند روزانه 50 هزار تومان جریمه خواهند شد.

«آلیک» - بر پایه اعلام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خودروهای فاقد معاینه فنی که از امروز (شنبه) وارد هر محدوده از پایتخت شوند روزانه 50 هزار تومان جریمه خواهند شد.

به گزارش ایرنا این اقدام در قالب مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا یا مناطق کم انتشار (LEZ) اجرایی شده است.

فاز نخست این طرح از 17 مهر ماه سال 1395 با ابلاغ وزارت کشور در پایتخت اجرایی شد که به دنبال آن خودروهای فاقد معاینه فنی پس از ورود به محدوده زوج و فرد و نیز طرح ترافیک روزانه 50 هزارتومان جریمه می شدند.

با اجرای مرحله دوم طرح کاهش، رانندگان خودروهای فاقد معاینه فنی اجازه ورود به هیچکدام از محدوده های شهر تهران را ندارند.

فاز دوم این طرح قرار بود از ابتدای آبان ماه امسال اجرایی شود و شهرداری تهران نیز آغاز آن را اعلام کرد اما به دنبال هجوم مردم مقابل مراکز معاینه فنی در پایتخت و تشکیل صف خودروها، پلیس اجرای طرح و جریمه خودروها را به تعویق انداخت.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در این باره گفته بود: باید زیرساخت‌های اجرای چنین طرحی آماده شود و مردم بتوانند براحتی معاینه فنی را دریافت کنند اما خبرهایی به ما رسیده که صف های طویل برای دریافت معاینه فنی ایجاد شده است.

به دنبال تعویق اجرای فاز دوم این طرح شهرداری تهران اعلام کرد که شورای عالی ترافیک تهران اجرای مرحله دوم را تصویب کرده و مقرر شده که از 26 آبان (امروز) اجرای آن آغاز شود.

سید نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروها در تهران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به آمادگی کامل تمامی نهادهای متولی و فراهم شدن زیرساخت ها برای اجرای مرحله دوم طرح کاهش اظهار داشت: علاوه بر دوربین‌های سطح شهر تهران، دوربین های نظارتی در ورودی و خروجی پایتخت نیز نصب و کنترل شده اند و آماده پلاک خوانی هستند.

رئیس پلیس راهور پایتخت نیز چندی پیش اعلام کرد: به دنبال اجرای طرح کاهش خودروهای فاقد معاینه فنی جریمه خواهند شد و با هیچکس اغماض نمی شود.

سردار محمدرضا مهماندار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: رصد خودروهای فاقد معاینه فنی به صورت روزانه، در تمامی معابر و ساعات شبانه روز انجام می شود و از این پس نباید خودرو فاقد برگه سلامت فنی در پایتخت تردد کند.

رئیس پلیس راهور پایتخت همچنین عنوان کرد که براساس قانون مالکانی که بیش از چهار سال از عمر خودرو آنها گذشته باشد باید برگه سلامت خودرو (معاینه فنی) داشته باشند درغیر این صورت به طور حتم جریمه می شوند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։