فا

ارمنیان تهران و شمال کشور

پنج شنبه, 26 دی 1398 12:57

مشعل ۴۴-مین دوره المپیک دانش آموزی مدارس ارامنه تهران روشن شد

مشعل این دوره از بازی ها بدست آرگین تارینیان، قهرمان تنیس نوجوانان آسیا روشن شد.

«آلیک، سرویس ورزشی» - چهارشنبه، ۲۵ دی، ۴۴-مین دوره المپیک دانش آموزی مدارس ارامنه تهران گشایش یافت.

این مراسم که همه ساله به همت باشگاه فرهنگی-ورزشی آرارات تهران برگزار می شود با رژه بیش از ۴۰۰ دانش آموز مدارس ارامنه تهران برگزار شد.

مشعل این دوره از بازی ها بدست آرگین تارینیان، قهرمان تنیس نوجوانان آسیا روشن شد.

در این دوره از رقابت ها، دانش آموزان در رشته های بسکتبال، فوتبال، سنگ نوردی، ده گانه نوجوانان و شطرنج به رقابت خواهند پرداخت.

خاطر نشان می شود که سطح کیفی این رقابت ها با حضور تیم های فوتبال دانش آموزی مدارس قهرمان آموزشگاه های مناطق تهران، بسکتبال نائب قهرمان آموزشگاه های مناطق تهران، و همچنین قهرمانی در رشته سنگ نوردی استان تهران از کیفیت قابل قبولی برخوردار خواهد بود.

بخش عمده هزینه های رقابت های مدارس ارمنیان تهران بر دوش باشگاه آرارات که خود روزگار مالی تحت فشاری را تجربه می کند تامین می شود. بخش نمادین این مخارج نیز با کمک های جمع آوری شده از طرف اولیای دانش آموزان شرکت کننده تامین می شود.

این رقابت ها همه ساله با فرارسیدن فصل زمستان برگزار می شود و جایگاه ویژه ای نزد ارمنیان تهران داراست.

هارمیک زولیان، رئیس هیات امنای باشگاه فرهنگی-ورزشی آرارات، ضمن آرزوی موفقیت برای دانش آموزان شرکت کننده، آمادگی ورزشکاران نوجوان و فعالیت ورزشی آنان را در کنار کسب حس مسئولیت و تفکر گروهی، زمینه ساز پیشرفت تیم های ورزشی و ترسیم آینده ای روشن برای آنان در میادین بزرگ کشوری دانست.

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران و شمال کشور نیز از میهمانان ویژه این مراسم بود. وی طی سخنانی از ورزشکاران نونهال و نوجوان شرکت کننده تجلیل کرد و یادآور شد که برگزار کنندگان رقابت های حاضر نیز خود همان نونهالان دیروز بودند.

وی افزود: این خود گویای انتقال حس مسئولیت و مسئولیت پذیری به نسل های بعدی است که بصورت یک سنت رایج و پسندیده شکل گرفته و بدل به رفتار اجتماعی سازنده ای گردیده.

خاطر نشان می شود کلیه رقابت های این دوره در روزهای آخر هر هفته و تا فرارسیدن بهار ادامه خواهد یافت.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։