فا

ارمنیان تهران و شمال کشور

شنبه, 10 آبان 1399 11:13

فراخوان برای صلح و محکومیت خشونت

خلیفه ارامنه تهران گفت: آن چه را که اخیراً در فرانسه رخ داد و متاسفانه در نقاط مختلف نیز شاهد تکرار آن هستیم شدیداً محکوم کرده و آن را بر خلاف تعالیم ادیان توحیدی می دانیم.

ادیان جهان و بویژه ادیان توحیدی پرچمدار صلح، دوستی، مدارا و همزیستی مسالمت آمیز هستند. مسیحیت دین محبت است. اسلام نیز که به معنای صلح می باشد، به همین گونه است.

متاسفانه مردم جهان دشمنی و قتل را به محبت و صلح ترجیح می دهند. دلیل آن فاصله گرفتن جهان از دین و خداوند است. اروپا که در مسیر جهانی ساز قدم برداشته است گویی با شعار "آزادی بیان" به خود اجازه می دهد تا نه تنها دین و واقعیت های دینی بلکه رسولان این حقیقت را مورد اهانت قرار دهد.

آن چه را که اخیراً در فرانسه رخ داد و متاسفانه در نقاط مختلف نیز شاهد تکرار آن هستیم شدیداً محکوم کرده و آن را بر خلاف تعالیم ادیان توحیدی می دانیم.

مسائل را نمی توان با زور، خشونت و اقدامات تروریستی حل و فصل کرد. باید منادی محبت و صلح باشیم. از مسئولان دولت های جهان، جوانان و مردم جهان می خواهیم تا در سایه محبت و صلح از اظهارات و شعارهای توهین آمیز تبری جسته و در راستای اشاعه صلح و مدارا تلاش کنند.

کلیسای ارمنی در طول حیات خود همواره و بی وقفه پیام رسان صلح، محبت و برادری بوده و می باشد، زیرا باور دارد خشونت و ترور پدیده هایی ضد الهی و ضد بشری بوده و محکوم می باشند.

عیسی مسیح می فرماید: "خوشا به حال کسانی که برای برقراری صلح تلاش می کنند، زیرا آنان فرزندان خداوند نامیده خواهند شد."

 

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان

خلیفه ارامنه تهران

۳۰ اکتبر ۲۰۲۰

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։