فا

ارمنیان تهران و شمال کشور

یکشنبه, 29 اسفند 1400 19:24

تبریک به مناسبت جشن نوروز

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان، خلیفه ارامنه تهران به مناسبت جشن نوروز پیام تبریکی صادر کرد.

هموطنان عزیز

 

وظیفه خود می دانم فرارسیدن سال نو (نوروز) را تبریک و تهنیت عرض نموده و برایتان سلامتی، ایامی شاد و روزها و سالهایی سرشار از برکات و خیرات الهی آرزو نمایم.

تازگی، نو شدن و تلاش در این راستا پدیده هایی هستند که به زندگی معنا می بخشند.

به طبیعت خلق شده از سوی خداوند بنگریم، در این روزهای بهاری که طبیعت جهان را تازه و زیبا می کند و انسان با عشق و شادی وصف ناپذیر به طبیعت نو شده و درختان کم کم سبز شده می نگرد و خداوند را شکر و ثنا می گوید.

در مورد انسان نیز وضعیت به همین منوال است و انسان همیشه به نو شدن فرا خوانده شده است، زیرا با نو شدن انسان توانایی این را می یابد تا جهان و اطراف آن را از دیدگاهی جدید به نظاره بنشیند.

انسان برای اینکه با ذهن و توانایی تجدید شده عمل کند نیاز به نو شدن دارد. نو شدن روحانی یکی از ضروریات اساسی زندگی انسان است و به همین دلیل است که سراینده مزامیر می نویسد: "خدایا در من قلبی پاک قرار ده و روحی صالح را در من تجدید کن" ۵۱ (۵۰) ۱۲-۱۴. خداوند از طریق حزقیال نبی به قوم خود وعده می دهد: "من به شما قلبی تازه خواهم داد، روحی تازه در شما خواهم نهاد." انسان ها با داشتن قلب و ذهنی پاک می توانند با انجام خواست خداوند زندگی خداپسندانه داشته باشند.

مردم ایران به روایت تاریخ با پایبندی به اعتقادات دینی و ارزش های ملی و اخلاقی بی بدیل خود زیسته، کار کرده و به آفرینش پرداخته اند.

این ایام را به برادران و خواهران ایرانی خود و بویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای، رئیس جمهوری، دولت ایشان و همه دست اندرکاران دستگاه های دولتی تبریک می گوییم. دعا می کنیم ایران عزیزمان با رهبری ایشان و اراده زوال ناپذیر ملت بتواند بر انواع سختی ها و چالش ها فائق آید.

عید نوروز بر همگان مبارک باد.

 

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان

خلیفه ارامنه تهران

مارس ۲۰۲۲

تهران

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։