فا

ارمنیان اصفهان و جنوب کشور

سه شنبه, 04 بهمن 1401 14:33

دیدار چهره به چهره معاون استاندار با شهروندان ارامنه اصفهان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان به همراه جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان با هموطنان ارامنه ساکن اصفهان دیدار و گفتگو کردند.

«آلیک» - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان به همراه جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان با هموطنان ارامنه ساکن اصفهان دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، میز خدمت ارامنه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار اصفهان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل دفتر بازرسی استانداری، مدیرکل دفتر امور مدیریت شهری استانداری در جمع هموطنان ارامنه ساکن در اصفهان برگزار شد.

در این دیدار شهروندان ارامنه درخصوص مشکلات و دغدغه های خود در زمینه های مدیریت شهری، آلودگی هوا، میراث فرهنگی، گردشگری، برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری و … با نمایندگان دولت گفتگو کردند.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم از ارتباط و رفتار مسالمت آمیز مردم اصفهان و مدیران استان قدردانی کرد.

اسقف سیپان کاشجیان ادامه داد: بسیار خوشحالم از اینکه در روز‌های آغازین سال ۲۰۲۳ میلادی مسئولان استان همت کرده و برای رفع مشکلات هم‌وطنان ارمنی به محله تاریخی و فرهنگی جلفا آمده‌اند و باید بگویم که اصفهان شهر ادیان است و تمامی پیروان ادیان اللهی آزادانه در کنار یکدیگر به نیکی زندگی می‌کنند.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران افزود: بی‌تردید این اقدام مسئولان استان نشان‌دهنده توجه مسئولان جمهوری اسلامی ایران به‌تمامی شهروندان به‌ویژه شهروندان ارمنی است و اطمینان دارم در فضای مودت، دوستی و برادری می‌توانیم تمامی مشکلات موجود شهر را حل کنیم لذا امروز بسیار خرسندم و شکر می‌کنم از اینکه مسئولان استاد رودررو با هم‌وطنان ارمنی خود سخن گفته و برای حل مشکلات آن‌ها قدم برمی‌دارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان نیز در حاشیه این بازدید بر اهمیت ارتباط صمیمانه و برادرانه با اقلیت های مذهبی تأکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: نگاه مدیریت استان رفع مشکلات و توسعه روزافزون به دور از نگاه قومی و قبیله ای است. مردم ما جانفشانی هموطنان ارامنه در دوران دفاع مقدس برای حفظ کیان ایران اسلامی را فراموش نمی کنند و حال نوبت ماست تا با کاهش دغدغه همشهریان ارامنه تا حد امکان پاسخگوی فداکاری آنها باشیم.

دکتر مهران زینلیان افزود: زندگی مسالمت‌آمیز اقلیت ها در اصفهان برای ما جای مباهات و خوشحالی دارد از این رو در آغازین روزهای سال نو میلادی وظیفه خود دانستیم تا در جمع هموطنان ارامنه حضور یابیم و ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) برای کاهش مشکلات تلاش کنیم.

 

در این نشست همچنین تنی چند از هم‌وطنان ارمنی پیشنهاد‌هایی در خصوص توسعه زیرساخت‌های گردشگری اصفهان ازجمله ایجاد گردشگری شبانه در اصفهان و لزوم توسعه محور‌های گردشگری به‌ویژه در محور جنوب شهر و همچنین افزایش همکاری‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و شورای خلیفه‌گری ارامنه به‌منظور حفاظت هر چه‌بهتر از آثار تاریخی ارزشمند محور تاریخی جلفا را ارائه کردند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։