فا

ارمنیان اصفهان و جنوب کشور

دوشنبه, 17 دی 1397 08:24

اصفهان نماد واقعی همدلی پیروان ادیان توحیدی است

استاندار اصفهان گفت: نماد واقعی همدلی و همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان ادیان توحیدی در این استان مشاهده می شود.

«آلیک» - استاندار اصفهان گفت: نماد واقعی همدلی و همزیستی مسالمت آمیز بین پیروان ادیان توحیدی در این استان مشاهده می شود.

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز شنبه (15 دی ماه) در دیدار با اسقف سیپان کاشجیان پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران به مناسبت سال نو میلادی در کلیسای وانک افزود: حضور پرشور ارامنه در دفاع مقدس و شهیدانی که تقدیم انقلاب کردند نشان دهنده همراهی ادیان الهی با یکدیگر است.

وی تاکید کرد: در اصفهان پیروان مذاهب با همدلی و آرامش کنار یکدیگر زندگی می کنند و من به عنوان نماینده عالی دولت در استان آماده هرنوع همکاری با جامعه ارامنه هستم.

پیشوای مذهبی ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار گفت: از مسئولان استان به دلیل همکاری و آرامشی که در این ایام برای جامعه ارامنه به وجود آوردند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

اسقف سیپان کاشجیان با اشاره به حضور ارامنه در جنگ تحمیلی، افزود: ارامنه در هشت سال دفاع مقدس شهدا و جانبازان بسیاری را فدای کشور کردند و این رفتار و عملکرد را به عنوان وظیفه شهروندی خود می دانند.

وی در پایان از مسئولان استان به دلیل آرامش و همزیستی مسالمت آمیزی که میان ارامنه و دیگر شهروندان رقم زده اند تشکر کرد و آرزومند سلامتی و شادمانی برای مردم ایران و جامعه ارامنه شد.

حدود هفت هزار نفر از ارامنه کشور در استان اصفهان سکونت دارند.

پیشینه سکونت ارامنه مسیحی در اصفهان به دوره صفویه بازمی گردد و علاوه بر محله جلفا در برخی روستاها و شهرستان های تابعه این استان نیز زندگی می کنند.

ارامنه دارای کلیساهای متعدد در گوشه و کنار استان اصفهان و آزادی در انجام مناسک وبرپایی آیین های مذهبی و اجتماعی خود هستند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։