فا

ارمنیان اصفهان و جنوب کشور

سه شنبه, 27 فروردين 1398 14:57

استاندار اصفهان در دیدار اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران از نوعدوستی و همدردی جامعه ارامنه در سیل اخیر تقدیر کرد

استاندار اصفهان گفت: در دوران دفاع مقدس تمامی رزمندگان بر مبنای ادیان الهی مشارکت ملی و استانی و مهربانی را به نمایش گذاشتند.

«آلیک» - دکتر عباس رضایی در دیدار اسقف سپیان کاشچیان از حس نوع دوستی و همدردی هموطنان ارامنه در حوادث اخیر و کمک های هموطنان ارامنه برای سیل زدگان تقدیر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان؛ دکتر عباس رضایی در دیدار اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران با ایشان ضمن تبریک سال نو به سفر نخست وزیر ارمنستان به اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: این سفر بسیار پربرکت بود و منجر به تحکیم روابط دوستی، فرهنگی و اقتصادی بین دو طرف شد.

استاندار اصفهان با اشاره به دیدار روز گذشته خود با جانبازان قطع نخاعی اظهار داشت: در این دیدار جانبازان به بیان خاطراتی از رزمندگان ارامنه در دوران جنگ پرداختند و عنوان کردند که این عزیزان در کنار سایر رزمندگان از آرمان های خود در چارچوب آزمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی از وطن دفاع کردند.

عباس رضایی خاطر نشان کرد: در دوران دفاع مقدس تمامی رزمندگان بر مبنای ادیان الهی مشارکت ملی و استانی و مهربانی را به نمایش گذاشتند.

رضایی به بارش های اخیر و وقوع سیل در کشور و استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه حوادث اخیر در استان با هماهنگی، هم اندیشی و یکپارچگی مدیریت شد و در تعطیلات نوروزی نیز با توجه به حجم بالای سفرهای نوروزی با تدابیر صورت گرفته مشکل خاصی در استان بوجود نیامد.

استاندار اصفهان به اقدامات صورت گرفته برای کمک به هموطنان سیل زده دراستان های خوزستان و لرستان اشاره کرد و افزود: مردم فهیم استان بار دیگر نوعدوستی؛ برادری و انسان دوستی خود را به نمایش گذاشتند.

وی ضمن تقدیر از حس نوع دوستی و همدردی هموطنان ارامنه در این حوادث، اظهار داشت: امیدواریم که در اجرای آرمان های الهی، صلح، آرامش، انسان دوستی و نوعدوستی تعامل خوبی داشته باشیم.

مدیر ارشد استان از کمک های هموطنان ارامنه برای کمک به سیل زدگان نیز تقدیر کرد و افزود: ارامنه در کمک به هموطنان در حوادثی از جمله زلزله و سیل اخیر همواره پیشگام بوده اند و پیشنهاد می شود کمک های نقدی این عزیزان پس از فروکش کردن آب در مناطق سیل زده برای ساخت واحدهای مسکونی و یا مدرسه بکارگرفته شود.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز در این دیدار ضمن تبریک سال نو به استاندار اصفهان، اظهار داشت: در دیگر کشورهای دنیا زمانی که بلاهای طبیعی رخ می دهد افراد منتظر اعلام برای کمک های مردمی هستند ولی چیزی که در اصفهان و در بین جامعه ارامنه مشاهده کردم این بود که این افراد با تمام وجود و بدون اینکه وقتی تلف شود به این کار خیرخواهانه همت گماردند.

اسقف سپیان کاشچیان، مدیریت خوب استان و توانایی استاندار اصفهان را عامل کمک های بالای مردم به سیل زدگان برشمرد.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։