فا

فرهنگ و هنر

پنج شنبه, 02 آبان 1398 12:14

موفقیت یک گروه موسیقی ایرانی در کشور ارمنستان

گروه موسیقی «کهن ساز» در فستیوال بین المللی «AUTUMN YEREVAN» کشور ارمنستان موفق به دریافت عنوان «THE BEST MUSIC» شد.

«آلیک» - گروه موسیقی «کهن ساز» در فستیوال بین المللی «AUTUMN YEREVAN» کشور ارمنستان موفق به دریافت عنوان «THE BEST MUSIC» شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامبیز مفتاحی آهنگساز و نوازنده سه تار در توضیح این خبر گفت: گروه «کهن ساز» در سال ۱۳۹۳ با محوریت ساز سه‌تار تاسیس شده و تاکنون کنسرت های متعددی در سالن‌های مختلف تهران برگزار کرده است. این گروه به تازگی عنوان «THE BEST MUSIC» از فستیوال جهانی موسیقی «AUTUMN YEREVAN» در کشور ارمنستان را کسب کرده است. در این فستیوال گروه‌هایی از کشورهای استونی، گرجستان، روسیه، ایران و ارمنستان در شهر ایروان ارمنستان به رقابت پرداختند.

مفتاحی درباره نوازندگان این گروه موسیقی توضیح داد: شالوده اصلی گروه «کهن ساز» را در این فستیوال، شاخه سه‌تار نوازان این گروه تشکیل می‌دادند که در خرداد ۹۸ تأسیس شده است.

این نوازنده درباره قطعاتی که توسط گروه «کهن ساز» در این فستیوال اجرا شده، ‌بیان کرد: پنج ضربی کودکان خورشید (اصفهان)، تصنیف راست بگو (نوا) و تصنیف برون از دیده‌ها (اصفهان) قطعاتی از آثار بنده هستند که در این جشنواره به اجرا درآمدند.

کامبیز مفتاحی سرپرست و نوازنده سه‌تار، احسان حاجی باشی نوازنده سه‌تار، آزاده تیرانداز نوازنده سه‌تار و خواننده، آرمان زمان زاده نوازنده سه‌تار، مهدی خاوری نوازنده سه‌تار، نازنین تن ساز نوازنده عود، پدرام سلیمانی نوازنده دف و کوزه و کیامهر مفتاحی نوازنده تمبک نوازندگان گروه «کهن ساز» را تشکیل می دهند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։