فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 19 آبان 1398 12:47

از احوال و شعرهای واهه آرمن

واهه آرمن از آخرین وضعیت جسمی خود و همچنین کتاب تازه‌ای که در دست آماده‌سازی دارد می‌گوید.

«آلیک» - واهه آرمن از آخرین وضعیت جسمی خود و همچنین کتاب تازه‌ای که در دست آماده‌سازی دارد می‌گوید.

این شاعر و مترجم زبان ارمنی که چند روز گذشته در بیمارستان بستری بوده درباره وضعیت جسمی‌اش به ایسنا گفت: من روی ویلچر می‌نشینم و برای همین هر چیزی ممکن است زودتر بر من تاثیر بگذارد. هوای آلوده تأثیر زیادی روی من دارد و باعث شد که فشار خونم خیلی بالا برود. به همین علت چند روزی در بیمارستان بستری بودم اما الان خدا را شکر بهتر هستم. حاشیه‌های این کسالت‌ها و بیماری‌ها که حالا بیشتر از ادبیات مد شده برای من و افرادی مثل من اصلا جالب نیست.

او همچنین درباره مجموعه شعری که در دست نگارش دارد بیان کرد: آخرین مراحل نگارش مجموعه شعر «ویترین خالی» در حال انجام است و فکر می‌کنم تا اواخر پاییز امسال برای تحویل به ناشر آماده شود.

آرمن افزود: آخرین کار ترجمه‌ای که انجام دادم همان گزیده شعر چند شاعر ایرانی بود که در ارمنستان چاپ شد و آخرین مجموعه شعری هم که از من منتشر شد کتاب «به رنگ دانوب» بود که توسط نشر چشمه منتشر شد.

اخبار مرتبط

 • واهه آرمن، برگزیده جشنواره شعر فجر: آن جوایز حلال بود و این یکی نیست؟
  واهه آرمن، برگزیده جشنواره شعر فجر: آن جوایز حلال بود و این یکی نیست؟

  واهه آرمن که در بخش «شعر بزرگسال» چهاردهمین جشنواره شعر فجر برگزیده شده‌ است در واکنش به برخی انتقادها، با اشاره به جایزه‌ها و جشنواره‌های گذشته گفت: آیا آن جوایز حلال بود و این یکی نیست؟

 • واهه آرمن: به زبان شعر با جهان سخن می‌گویم
  واهه آرمن: به زبان شعر با جهان سخن می‌گویم

  واهه آرمن، شاعر معاصر پارسی‌گو با تاکید بر اینکه فرهنگ ایرانی در شعر او جاری است، گفت: با این حال، دوست دارم به‌گونه‌ای شعر بگویم که ملت‌های دیگر نیز بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

 • مجموعه شعر جدید واهه آرمن در راه است
  مجموعه شعر جدید واهه آرمن در راه است

  واهه آرمن یک مجموعه شعر جدید در دست انتشار دارد که قرار است از سوی نشر چشمه منتشر شود و دو مجموعه شعر او به زبان ارمنی ترجمه شده و در قالب یک دفتر شعر در ارمنستان منتشر خواهد شد.

 • با شاعری که خواست پرواز کند
  با شاعری که خواست پرواز کند

  در روز تولد واهه آرمن به دیدارش رفتیم و او در گفت ‌و گو با بخش ادبیات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، از خودش، شعرهایش و حال‌ و هوای این روزهای شعر در ایران گفت. چند روزی از سال نو میلادی گذشته و خانه‌ هنوز حال و هوای کریسمس دارد؛ با درخت کاج و چراغ ‌ها و بابانوئل.

 • روایت یک شاعر ارمنی از جنگ
  روایت یک شاعر ارمنی از جنگ

  واهه آرمن در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ به یک مجموعه شعر تازه اشاره کرد و گفت: مجموعه شعر «اسب‌ ها در خواب، شاعران را سواری می ‌دهند» روایت جنگی بی ‌پایان است که هر از گاهی در گوشه‌ ای از دنیا درمی ‌گیرد و عده ‌ای در شعله ‌های آتشش می‌ سوزند و عده ‌ای با آتش و خاکستر به جا مانده از آن دست ‌هایشان را گرم می‌ کنند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։