فا

فرهنگ و هنر

دوشنبه, 23 تیر 1399 12:49

بازدید رئیس شورای اسلامی استان تهران از خانه مرحوم لیلیت تریان مادر هنر مجسمه سازی ایران

رئیس شورای اسلامی استان تهران بر ضرورت تبدیل خانه لیلیت تریان هنرمند مجسمه ساز ایرانی ارمنی تبار تاکید کرد و گفت: این مهم را از شهرداری و وزارت میراث‌فرهنگی پیگیری می‌کنیم.

در مورخ شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ سرکار خانم دکتر الهام فخاری رئیس شورای اسلامی استان تهران و عضو شورای شهر، جناب آقای دکتر برزین ضرغامی رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران و جناب آقای آرمن نظریان مشاور رئیس شورای اسلامی استان تهران در امور ادیان و مذاهب، به همراه تنی چند از مسئولین شورای شهر تهران از خانه مرحوم لیلیت تریان مادر هنر مجسمه سازی ایران بازدید داشتند.

این بازدید به میزبانی جناب مهندس نورایر آرامیانس رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران صورت پذیرفت و به فرصتی مناسب برای ارائه و تبادل نظر در خصوص بازسازی و مرمت خانه هنرمند ارمنی ایرانی لیلیت تریان و تبدیل آن به گالری خانه موزه توسط مسئولین شورای شهر شهرداری تهران تبدیل گشت.

در نتیجه تصمیم بر این گرفته شد که مسئولین شهرداری تهران طرح پیشنهادی خود در خصوص تغییر کاربری و تبدیل خانه این هنرمند به موزه را به شورای خلیفه گری ارامنه تهران و شمال ارائه نمایند تا در صورت امکان و صلاحدید شورا تصمیمات مقتضی در این خصوص صورت پذیرد.

 

روابط عمومی شورای خلیفه گری ارامنه تهران

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։