فا

فرهنگ و هنر

شنبه, 29 شهریور 1399 11:55

طراحی مد و جواهر "فجر" برگزیدگان خود را شناخت / تندیس جشنواره طراحی جواهرات در دستان مقدی میکاییلی

«آلیک» - جشنواره بین المللی طراحی مد و لباس فجر، پس از وقفه ای شش ماهه سرانجام برندگان خود را شناخت و مقدی میکاییلی موفق به کسب جایزه اول و تندیس جشنواره در بخش طراحی جواهرات شد.

«آلیک» - جشنواره بین المللی طراحی مد و لباس فجر، پس از وقفه ای شش ماهه سرانجام برندگان خود را شناخت.

نام طراح جوان ایرانی-ارمنی، مقدی میکاییلی در بین برندگان تندیس جشنواره به چشم می خورد. مقدی میکاییلی موفق به کسب جایزه اول و تندیس جشنواره در بخش طراحی جواهرات شد.

میکاییلی در گفتگو با "آلیک" تعویق اعلام نتایج جشنواره را نتیجه شیوع همه گیری ویروس کرونا دانست و خاطرنشان كرد: طبق زمانبندی جشنواره، اعلام نتایج باید در نیمه دوم بهمن  صورت می گرفت، اما به دلیل شیوع کروناویروس برنامه های جشنواره به طور نامعلومی  به زمانی دیگر منتقل شد. وی افزود: سرانجام عصر چهارشنبه (۲۶ شهریور) مراسم اعلام برندگان و اهدای جوایز بصورت آنلاین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هنری آلیک، مقدی میکاییلی  برگزیده اصلی "فجر" در بخش طراحی جواهرات شد. بخش طراحی جواهر جشنواره فجر به یاد قربانیان هواپیمای ساقط شده اوکرایینی "معراج" نامگذاری شده بود. وی در همین ارتباط به خبرنگار آلیک گفت: برای جشنواره  طرحی از انگشتری با تصویر پروانه ای در حال پرواز ارسال کردم. در طراحی این انگشتر نهایت سعی من بر این بوده که با توجه به افزایش قیمت طلا، طرح قابل اجرا صول نهایی هزینه چندانی تحمیل نکند.

وی افزود: برای وصف این  اثر شعری از سید علی صالحی انتخاب و به همراه طرح به جشنواره ارسال شد.

مقدی میکاییلی ۲۱ سال دارد و از دانشجویان دانشگاه هنر و معماری پارس است. وی تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه ارامنه ارس به پایان رسانده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։