فا

فرهنگ و هنر

چهارشنبه, 02 مهر 1399 11:37

عثمان کاوالا، فعال اجتماعی ترک برنده جایزه «هراند دینک» شد

عثمان کاوالا به دليل فعاليت های بشر دوستانه در زمینه های حقوق بشر، فرهنگ و هنر، مفتخر به دریافت جايزه بين المللی «هراند دينک» شد.

«آلیک» - عثمان کاوالا، شخصيت برجسته و فعال اجتماعی ترک به دليل فعاليت های بشر دوستانه در زمینه های حقوق بشر، فرهنگ و هنر، مفتخر به دریافت جايزه بين المللی «هراند دينک» شد.

عثمان کاوالا يکی از رهبران مبارز ترک برای به رسميت شناختن نسل کشی ارمنيان در ترکيه محسوب می شود. وی در تاريخ ۱۸ اکتبر ۲۰۱۷ دستگير و بيش از ۱۰۵۰ روز در زندان به سر می برد، مقامات ترکيه هنوز هيچ مدرکی مبنی بر ارتکاب جرم بر عليه وی ارايه نداده اند.

يادآور شويم عثمان کاوالا يک فعال اجتماعی ترک است که بنياد «Anadolu kultur» را بنيانگذاری، رهبری و مديريت کرده است. او سال های متمادی برنامه هايی را برای معرفی و شناساندن فرهنگ ارمنيان و به رسمیت شناخته شدن نسل کشی ارمنيان در ترکیه تدارک دیده است.

برنامه اعطای جايزه «هراند دينک» توسط «بنياد هراند دينک» در روز تولد ۶۶ سالگی سر دبير فقید روزنامه دو زبانه (ارمنی و ترکی) «آگوس» که به دست اوگون ساماست، ملی گرای افراطی ترک در تاريخ ۱۹ ژانويه ۲۰۰۷ در استانبول به ضرب گلوله ترور شد، برنامه ريزی و برگزار شده است.

 

منبع: https://factor.am/284237.html

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։