فا

فرهنگ و هنر

دوشنبه, 13 بهمن 1399 12:49

نمایشگاه آثار هنری فلزی آرسن هاکوپیان در موزه "آرداک مانوکیان"

نمایشگاه آثار هنری فلزی آرسن هاکوپیان تا روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه سال جاری برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

ارامنه، در طی قرون متوالی، در ایران آثار برجسته‌ای از فرهنگ و صنعت خود بر جای گذاشته و در راستای آبادانی کشورمان ایران، از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند. یکی دیگر از اساتید برجسته که، هیچ‌چیز در برابرش بی‌ارزش انگاشته نمی‌شود، استاد فلزکار و هنرمند، آقای آرسن هاکوپیان است، که می‌تواند، به مواد بازیافتی فلزی جانی دوباره بخشد.

روز پنجشنبه مورخ ۹ بهمن ۱۳۹۹ در موزه "آرداک مانوکیان"، مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار هنری فلزی استاد آرسن هاکوپیان، با حضور ایشان و آقای آرا شاوردیان نماینده ارامنه تهران و شمال در مجلس شورای اسلامی، آقای رافیک ملک ستیان عضو شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر محیط طباطبایی از اعضای ارشد کمیته بین‌المللی موزه‌ها (ایکونوم) و تعداد محدودی از اساتید و مهمانان برگزار شد.

ابتدای برنامه، خانم آلیس شاهمرادیان مدیر موزه سخنرانی افتتاحیه را ادا نمودند، که پس‌ازآن استاد دانشگاه آقای رسولی در مورد تاریخچه تأسیس موزه‌ها و نمایشگاه‌های شخصی سخنانی ایراد نمودند. آنگاه به‌رسم سپاس گذاری، جناب آقای هاکوپیان، مراتب قدردانی خود را، به بانیان این نمایشگاه ابراز داشتند. در پایان این مراسم، تقدیرنامه ای به همین مناسبت، به آن استاد شهیر، از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه تهران و موزه آرداک مانوکیان اهدا شد.

این نمایشگاه تا روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه سال جاری برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

 

روابط عمومی شورای خلیفه گری ارامنه تهران و شمال

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։