فا

فرهنگ و هنر

چهارشنبه, 06 اسفند 1399 11:21

نمایشگاه "ریشه ها"، منتخبی از آثار هنرمندان نقاش ایرانی-ارمنی

منتخبی از آثار نقاشان ایرانی-ارمنی با عنوان "ریشه ها" از ۸ تا۲۰ اسفند در گالری "جاوید" به نمایش گذاشته می شود.

«آلیک، سرویس هنری» - منتخبی از آثار نقاشان ایرانی-ارمنی با عنوان "ریشه ها" از ۸ تا۲۰ اسفند در گالری "جاوید" با موضوع طبیعت بیجان و منظره به نمایش گذاشته می شود.

برگزاری این نمایشگاه با پژوهش و گردآوری ساناز آرین فر و کیانوش معتقدی میسر شده که در آن آثاری از ۲۵ هنرمند ایرانی-ارمنی به نمایش عموم در می آید.

یادآور می شود که سال قبل نیز نمایشگاه "ایراناهایر" با آثاری از هنرمندان ایرانی-ارمنی در "پردیس فرهنگی هنری مهرسان" به کوشش خانم آرین فر برگزار شده بود.

طبق اعلان گالری جاوید آثاری از مارکو گریگوریان، سونیا بالاسانیان، میشا شهبازیان، ستراک نظریان، ادمان آیوازیان، یرواند نهاپتیان، سمبات درکیورغیان، لئونیت تاشچیان، آلفونس آوانسیان، سرژ آواکیان، سیراک ملکونیان، گارنیک درهاکوپیان، لیلیت تریان، سیمون آیوازیان، هارتون میناسیان، هراچ کاراپتیان، آرمان استپانیان، سروژ بارسقیان، هاکوپ وارطانیان، ویگن سینانی، لئو فریدنی، لئون نازاریان، لیدا خانیان، آرامازاد نازاریان، آرشالویس آقایان، سدا آکوپیانس و کارو دردریان در این نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته می شود.

لازم به ذکر است با ادای احترام و به یاد هنرمند پیشکسوت تازه گذشته، سرژ آواکیان، طرح پوستر برگرفته از یکی از آثار وی است.

به گفته خانم آرین فر از دیگرموارد قابل توجه در این نمایشگاه حضور بانوی هنرمند پیشکسوت لئونیت تاشچیان است. لئونیت تاشچیان متولد سال ۱۳۰۵ شمسی در شهر مراغه است. وی از کودکی در صحنه هنر مشغول به خلق آثار هنری و آموزش بوده است.

در این نمایشگاه که باهمکاری موزه ارامنه "آرداک مانوکیان" برگزار میشود، مجموعه "قهوه آرام" نیز حامی برگزارکنندگان و هنرمندان حاضر در نمایشگاه است.

علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می توانند ازساعت ۱۶ تا۲۰ در "گالری جاوید" واقع در  خیابان ولیعصر، زرتشت غربی، کوچه یزدان، پلاک ۱۷ (تلفن: ۸۸۹۳۴۱۳۴) حضور یابند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։