فا

فرهنگ و هنر

پنج شنبه, 27 اسفند 1394 10:55

گشایش نمایشگاه نگارگری ایرانی در موزه ملی ارمنستان

نمایشگاه نگارگری ایرانی به همت رایزنی فرهنگی ایران و با همکاری موزه ملی ارمنستان، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موزه هنرهای معاصر تهران، در ایروان گشایش یافت.

نمایشگاه نگارگری ایرانی به همت رایزنی فرهنگی ایران و با همکاری موزه ملی ارمنستان، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موزه هنرهای معاصر تهران، در ایروان گشایش یافت.
به گزارش ایرنا، آیین گشایش این نمایشگاه با حضور معاون وزیر فرهنگ ارمنستان، مجید ملانوروزی، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس موزه هنرهای معاصر تهران، شماری از هنرمندان ایرانی، دیپلمات های مقیم ایروان از جمله ابراهیم پور، کاردار سفارت ایران و جمع گسترده فرهنگ دوستان و هنرشناسان ارمنی و نیز اصحاب رسانه برگزار شد.
رییس موزه ملی ارمنستان از برگزاری این نمایشگاه و نیز همکاری های همه جانبه ایران با ارمنستان تقدیر کرد و تلاش هنرمندان ایرانی در عرصه های مختلف هنری را مورد ستایش قرار داد.
آرمان زادوریان همچنین آثار ارایه شده هنرمندان ایرانی در این نمایشگاه را اعجاب برانگیز دانست و ابراز امیدواری کرد که شهروندان ارمنستان پس از بازدید این نمایشگاه، بیش از پیش با عمق هنر و فرهنگ ایرانیان آشنا شوند.
رایزن فرهنگی کشورمان در ارمنستان نیز در آیین گشایش این نمایشگاه، زبان هنر را زبان همدلی، صلح، آرامش و زبان دوستی ملت ها دانست و اظهار کرد: هر گام در راه اشاعه هنر، گامی است در راه ایجاد صلح و امنیت و در جهان امروز. ما به شدت به این گام ها نیازمندیم.
مجید مشکی با اشاره به همکاری های گسترده فرهنگی میان ایران و ارمنستان، ابراز امیدواری کرد که این همکاری ها الگوی فعالیت های فرهنگی منطقه باشد و روزی را شاهد باشیم که همگان سلاح تهدید و کشتار را بر زمین بگذارند و ابزار هنر را برای گسترش صلح و دوستی به دست گیرند.
بنا بر اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایشگاه نگارگری ایرانی با ارایه 54 اثر از 25 هنرمند جوان ایرانی از 21 اسفند ماه 94 به مدت یک ماه در موزه ملی کشور ارمنستان برپا خواهد بود.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։