Print this page
شنبه, 23 مرداد 1400 13:04

با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان؛ روزهای فرهنگ، هنر و سینمای ایران در مغری برگزار می شود

روزهای فرهنگ، هنر و سینمای ایران در مغری (هفته اول آبان‌ماه جاری) با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان و مرکز ملی زیبایی شناسی موسوم به هنریک ایگیتیان برگزار می‌شود.

«آلیک» - روزهای فرهنگ، هنر و سینمای ایران در مغری (هفته اول آبان‌ماه جاری) با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان و مرکز ملی زیبایی شناسی موسوم به هنریک ایگیتیان برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در دیدار واهان بادالیان، رئیس مرکز ملی ایگیتیان با سید حسین طباطبایی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان بر اجرای توافقات صورت گرفته در خصوص برنامه‌های مشترک فرهنگی تأکید شد.

در این ملاقات که در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان صورت پذیرفت، واهان بادالیان رئیس مرکز ملی زیبایی شناسی موسوم به هنریک ایگیتیان با تشکر از مساعدت رایزنی فرهنگی ایران در تجهیز سالن اجتماعات شعبه مِغری این مرکز، گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای توافقات صورت پذیرفته را ارائه کرد.

به گفته وی بر اساس توافق صورت گرفته با رایزنی فرهنگی، در اختتامیه دوره مهارت افزائی کودکان و نوجوانان شهر مغری که توسط این مرکز و با حمایت وزارت آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش ارمنستان از سه هفته پیش آغاز شده است، فیلم ایرانی تنهای تنهای تنها با زیرنویس روسی در محل سالن اجتماعات شعبه مغری مرکز ایگیتیان به نمایش در خواهد آمد.

طباطبایی، رایزن فرهنگی کشورمان با تشکر از اهتمام و پیگیری مرکز ایگیتیان، شهر مغری و استان سیونیک را به سبب همجواری با ایران و موقعیت ژئوپولتیک آن واجد اهمیت بسیار زیاد برای دو کشور دانست و فرصت‌ها و زمینه‌های فعالیت‌های اثربخش فرهنگی در این استان را قابل توجه خواند.

وی با اشاره به توافقات پیشین با مرکز ایگیتیان، پیشنهاد برگزاری روزهای فرهنگ، هنر و سینمای ایران به همراه با افتتاح رسمی سالن اجتماعات این مرکز که با کمک رایزنی فرهنگی تجهیز شده است با نامی ایرانی را ارائه داد که با استقبال رئیس مرکز ایگیتیان مواجه شده و مقرر شد این برنامه در اواخر ماه اکتبر (هفته اول آبان‌ماه جاری) برگزار شود.

در چارچوب این برنامه ضمن نمایش فیلم‌های ایرانی برای مخاطب کودک و نوجوان، نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی هنر ایرانی برگزار خواهد شد.

واهان بادالیان همجواری استان سیونیک با جمهوری اسلامی ایران را فرصتی مناسب برای تبادل گروه‌های فرهنگی و هنری ایران و ارمنستان دانست و آمادگی مرکز متبوع خود را برای نهایت همکاری در این زمینه اعلام کرد.

رئیس مرکز ایگیتان از رایزن فرهنگی کشورمان برای شرکت در کنفرانس مطبوعاتی که روز ۲۹ مرداد و به منظور جمع بندی و ارائه گزارش برنامه دوره مهارت افزائی کودکان و نوجوانان شهر مغری در محل این مرکز در ایروان برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آورد.

در پایان این دیدار مقرر شد؛ جزئیات اجرای این برنامه و زمان دقیق برگزاری آن از سوی طرفین بررسی شده و در اسرع وقت تصیم مقتضی اتخاذ شود.

اخبار مرتبط