فا

فرهنگ و هنر

چهارشنبه, 21 مهر 1400 11:51

افتتاح نمایشگاه نقره کاری ارامنه

نمایشگاه نقره‌کاری ارامنه از سوی گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با همکاری موزه «آرداک مانوکیان» افتتاح شد.

«آلیک» - نمایشگاه نقره‌کاری ارامنه از سوی گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با همکاری موزه «آرداک مانوکیان» افتتاح شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، در این نمایشگاه که روز گذشته (سه‌شنبه ۲۰ مهر) با حضور مصیب امیری، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، سیدعبدالمجید شریف‌زاده، رییس گروه پژوهشی هنرهای سنتی و مدیران و هنرمندان این مرکز آغاز به کار کرد، ۱۳۰ اثر نقره‌کاری از هنرمندان ارامنه شامل ظرف نقره، تابلو، قلمدان، حجم‌های تزئینی و... با تکنیک‌های حکاکی، قلمزنی و مشبک به نمایش گذاشته شده است.

آثاری از استادان نقره‌کاری همچون هراچ مگردومیان، سارو مگردیچیان، آرمن وارتین و سیمون ملکیان در نمایشگاه نقره‌کاری ارامنه به نمایش گذاشته شده است.

کتاب مقدس ارامنه مجلد به نقره‌کاری برجسته، جام‌های نقره قلمزنی و حکاکی‌شده، وسایل مربوط به انجام مراسم مذهبی خاص کلیسایی و ... بخش دیگری از آثار به نمایش گذاشته‌شده در این نمایشگاه را شامل می‌شود.

نمایشگاه نقره‌کاری ارامنه از ۲۰ مهر ماه تا ۴ آبان همه‌روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۴ در محل گروه پژوهشی هنرهای سنتی واقع در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خیابان آزادی تقاطع بزرگراه یادگار امام برپا است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։