فا

فرهنگ و هنر

یکشنبه, 25 مهر 1400 13:22

توسط انتشارات کتابستان؛ «می نار» وارد بازار نشر شد / رمانی درباره شهدای مسیحی جنگ

رمان «می نار» نوشته محمد اسماعیل حاجی علیان است که رازهای ناگفته تاریخ معاصر چاشنی لذت و سرگرمی خواندن این رمان است.

«آلیک» - رمان «می نار» نوشته محمد اسماعیل حاجی علیان است که رازهای ناگفته تاریخ معاصر چاشنی لذت و سرگرمی خواندن این رمان است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کتابستان رمان «می نار» نوشته محمد اسماعیل حاجی علیان توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر شد.

در رمان می‌نار؛ تخیل ادبی بر بال وقایع تاریخ معاصر نشسته و مخاطب را به دنیایی تازه می‌برد. ارامنه ایران، محور این رمان هستند و تجسم واقع‌گرایانه زندگی، آداب و رسوم، رفتارها و کردارهایشان در قالب حوادث متعدد، دستمایه این آفرینش ادبی شده است.

آرتوش، در بستر کهن الگوی سفر قهرمان، رازهای زندگی‌اش را یکی یکی برای مخاطب عیان می‌سازد. زمانه با او سر ناسازگاری دارد و او برای رسیدن به آرزویش راه پر فراز و نشیبی دارد. روایت تصویری و سینمایی در کنار لحن متفاوت و نثر روان اثر، روایت لایه به لایه می‌نار را شکل می‌دهد. رازهای ناگفته تاریخ معاصر چاشنی لذت و سرگرمی خواندن این رمان است. شور و شیرین، گس و می‌خوش است اناری که در این خم به می روایت رسیده و روسری زنان جنوبی شده تا اصفهان و خرمشهر را به هم پیوند دهد. یاقوت دانه‌های سرخ، نماد عشق و تراژدی می‌شوند و جام خون رنگ ایثار و مقاومت را لبریز می‌کنند.

این رمان در ۳۳۲ صفحه و با قیمت ۷۳ هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։