فا

فرهنگ و هنر

پنج شنبه, 13 آبان 1400 11:15

با حضور سفیر ایران؛ کتاب «ایران از نگاه نویسندگان و شاعران ارمنی» رونمایی شد

کتاب «ایران از نگاه نویسندگان و شاعران ارمنی» عصر روز گذشته در مراسمی در اتحادیه نویسندگان ارمنستان و با حضور سفیر ایران در ارمنستان رونمایی شد.

«آلیک» - کتاب «ایران از نگاه نویسندگان و شاعران ارمنی» عصر روز گذشته در مراسمی در اتحادیه نویسندگان ارمنستان و با حضور سفیر ایران در ارمنستان رونمایی شد.

به گزارش ایرنا به نقل از بخش رسانه‌ای سفارت ایران در ایروان، عباس بدخشان ظهوری سفیر ایران در ارمنستان در ابتدای این مراسم، با تقدیر از تلاش مشترک رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه نویسندگان ارمنستان در تألیف و انتشار این کتاب، به نقش ضروری نویسندگان و اهل کتاب در معرفی و حفظ هویت ملی کشورها اشاره کرد و گفت: نویسندگان هستند که در فراز و نشیب‌های گوناگونی که مردم هر کشور با آن روبرو می‌شوند، سهم مهمی در ثبت واقعیت‌ها برای نسل‌های کنونی و آتی دارند.

وی ادامه داد: به همین دلیل است که نقش چنین جمعی در این دوره مهم تاریخ منطقه بیشتر احساس می‌شود و به همین دلیل پیشنهاد می‌کنم که با همفکری دو طرف، همکاری ایران و ارمنستان را در حوزه فرهنگ گسترش دهیم و به ویژه به موضوعات مهم برای روابط دو کشور و نیز آینده منطقه توجه بیشتری کنیم.

سید حسین طباطبایی رایزن فرهنگی ایران در ارمنستان نیز پس از تقدیر از اعضای اتحادیه نویسندگان ارمنستان، ضمن ارائه توضیحاتی درباره محتوای کتاب «ایران از نگاه نویسندگان و شاعران ارمنی» اظهار داشت: نخبگان هر جامعه در شکل دادن نگاه هر جامعه به دنیای پیرامون و از جمله همسایگان خود نقش به‌سزایی دارند و این موضوع به ویژه در ارمنستان که مردم بافرهنگ آن به نخبگان خود توجه خاصی دارند، صادق است و به همین دلیل این کتاب که در آن دیدگاه نخبگان ارمنستان به ایران گردآوری شده، کار باارزشی در گسترش شناخت مردم ارمنستان از کشور دوست و همسایه آنان خواهد بود.

کتاب «ایران از نگاه نویسندگان و شاعران ارمنی» که در آن گزیده‌ای از آثار نویسندگان و شاعران ارمنی در ادوار مختلف با موضوع ایران گردآوری شده است، با حمایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و به همت ادوارد میلیتونیان: رئیس اتحادیه نویسندگان ارمنستان و به عنوان بخشی از مجموعه آثار «ما و جهان» تألیف و توسط انتشارات «ادیت» منتشر شده است.

اخبار مرتبط

پربازدیدترین خبرها

نظرسنجی

Nothing found!

وضعیت هوا

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։