فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 13 تیر 1396 10:06

گسترش همکاری میان خانه هنرمندان ایران و سفارت ارمنستان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری

آرتاشس تومانیان: ایران کشوری است که از پیشینه کهن و تمدن دیرپا برخوردار است و ارمنستان نیز به عنوان یکی از همسایگان ایران، از تمدن و فرهنگ غنی برخوردار است که متاسفانه طیف وسیعی از مردم ایران نسبت به فرهنگ و تمدن ارمنستان آشنایی دقیقی ندارند.

«آلیک» - آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان در ایران روز یکشنبه ۱۱ تیر با مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران دیدار کرد و در این دیدار بر ضرورت همکاری فرهنگی و هنری بیشتر میان دو کشور تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در ابتدای این دیدار دوستانه مجید رجبی معمار با اشاره به تاریخ و فرهنگ کهن کشور ارمنستان گفت: همواره میان ایرانی ها و ارامنه دوستی مسالمت آمیزی برقرار بوده و میان دو ملت از دیرباز اشتراکات فرهنگی بسیاری وجود دارد.

او افزود: سال گذشته در سفری که به ارمنستان داشتم با تعدادی از هنرمندان و مسولان فرهنگی دیدار و گفت‌وگو داشتم و در این سفر از موزه ها و مراکز فرهنگی بازدید کردم و با بخشی از فرهنگ و هنر این سرزمین آشنا شدم و ارمنستان از جاذبه های گردشگری فرهنگی و هنری بالایی برخوردار است.

رجبی معمار در ادامه سخنان خود گفت: یکی از اهداف خانه هنرمندان ایران در سال های اخیر گسترش تعاملات فرهنگی و هنری با کشورهای دیگر در قالب برگزاری هفته های فرهنگی و هنری و برپایی نمایشگاه های تجسمی است.

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران افزود: خانه هنرمندان یکی از مراکز فرهنگی و هنری معتبر ایران در عرصه بین المللی است که از ظرفیت و امکانات خوبی برای برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی و هنری  برخوردار است.

آرتاشس تومانیان سفیر ارمنستان نیز با اشاره به سابقه روابط فرهنگی میان دو کشور گفت: در طی سالیان گذشته روابط دو کشور همواره دوستانه بوده است که ریشه های آن را باید در تاریخ و فرهنگ مشترک دو ملت جست‌وجو کرد.

او افزود: ایران کشوری است که از پیشینه کهن و تمدن دیرپا برخوردار است و ارمنستان نیز به عنوان یکی از همسایگان ایران، از تمدن و فرهنگ غنی برخوردار است که متاسفانه طیف وسیعی از مردم ایران نسبت به فرهنگ و تمدن ارمنستان آشنایی دقیقی ندارند.

سفیر ارمنستان در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری هفته فیلم ارمنستان در خانه هنرمندان ایران گفت: از یک سال پیش برنامه های برگزاری هفته فیلم های معاصر ارمنستان در سینما هنر و تجربه را پیگیری می کنیم و به زودی شاهد برگزاری این هفته در خانه هنرمندان ایران هستیم و پس از خانه هنرمندان ایران این فیلم ها در شیراز و مشهد نیز اکران خواهند شد.

در این دیدار دوستانه آسیه مزینانی معاون هنری، علیرضا غفاری مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و سیدعماد حسینی معاون پژوهشی خانه هنرمندان ایران نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։