فا

فرهنگ و هنر

سه شنبه, 04 مهر 1396 09:51

توسعه روابط فرهنگی ایران و ارمنستان

در مذاکرات سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و آرمن امیریان وزیر فرهنگ ارمنستان، راهکارهای توسعه روابط فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و در پایان نیز بین بنیاد فارابی و مرکز ملی سینمایی این کشور توافق نامه همکاری امضا شد.

«آلیک» - در مذاکرات سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و آرمن امیریان وزیر فرهنگ ارمنستان، راهکارهای توسعه روابط فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت و در پایان نیز بین بنیاد فارابی و مرکز ملی سینمایی این کشور توافق نامه همکاری امضا شد.

به گزارش ایرنا، این دیدار در چارچوب برنامه ریزی های دو کشور برای توسعه همکاری های فرهنگی-هنری روز گذشته در وزارت فرهنگ ارمنستان در شهر ایروان برگزار شد.

سجادی در این مذاکرات، عرصه فرهنگی را زیربنا، نقطه آغاز و گسترش دیگر همکاری ها خواند و حمایت هرچه بیشتر وزارت خانه های مسئول دو کشور را در این حوزه با هدف توسعه مناسبات خواستار شد.

وی اظهار کرد که باید در تولید فیلم و مستند به صورت مشترک اهتمام بیشتری صورت گیرد تا دو ملت با شناخت هرچه بیشتر از فرصت های موجود، بهره بردای لازم را در این عرصه داشته باشند.

امیریان وزیر فرهنگ ارمنستان نیز بر اهمیت گسترش روابط در این حوزه تاکید کرد.

وی تصمیم دو کشور را برای همکاری در عرصه سینمایی نقطه عطف و آغاز یک برنامه مشترک در این حوزه اعلام کرد.

وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان تاکید کرد که با تولید فیلم های مشترک می توان عمق اشتراکات دو ملت را به تصویر کشید.

در جریان این دیدار، علیرضا تابش رییس بنیاد سینمایی فارابی و شوشانیک میرزاخانیان مدیر مرکز ملی سینمایی ارمنستان، توافق نامه همکاری دو کشور را در این زمینه امضا کردند.

میرزاخانیان در باره این توافق گفت: سند جدید فرصت های بیشتری را برای گسترش همکاری های فرهنگی که در سالیان متوالی بین تهران و ایروان وجود داشته، فراهم خواهد کرد.

تابش هم ابراز اطمینان کرد که توافق دو کشور برای همکاری های سینمایی، فصل جدیدی را در گسترش مناسبات در این بخش ایجاد می کند.

سند امضا شده دربرگیرنده زمینه های مختلفی از جمله تولید مشترک فیلم، اجرای برنامه های آموزشی در دو کشور، شکل گیری بازار سینمایی ارمنستان-ایران و توسعه تعاملات برای همکاری در برگزاری جشنواره است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։