فا
پنج شنبه, 21 فروردين 1399 15:56

صادرات کالا به ارمنستان از سر گرفته شد / بازگشایی مسیر ترانزیتی ارمنستان به اقلیم کردستان عراق

سخنگوی‌ گمرک خبر داد: صادرات به ارمنستان با صدور مجوز صادرات ۲۵۰ کامیون کالای ایرانی از سر گرفته شد و مسیر ترانزیتی ارمنستان به اقلیم کردستان عراق از طریق قلمرو جمهوری اسلامی ایران بازگشایی شد.

«آلیک» - سخنگوی‌ گمرک خبر داد: صادرات به ارمنستان با صدور مجوز صادرات ۲۵۰ کامیون کالای ایرانی از سر گرفته شد و مسیر ترانزیتی ارمنستان به اقلیم کردستان عراق از طریق قلمرو جمهوری اسلامی ایران بازگشایی شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از گمرک ایران، سید روح الله لطیفی در این خصوص گفت: پس از مدت ها توقف فعالیت در مرز نوردوز با ارمنستان، از روزهای گذشته به صورت محدود کالاهای صادراتی به ارمنستان منتقل شد.

وی افزود: خوشبختانه با موافقت مقامات ایروان به سمت عادی شدن فعالیت تجاری و صادراتی در روزهای گذشته قدم های خوبی برداشته شده است و با ورود ۲۵۰ دستگاه کامیون کالاهای صادراتی به ارمنستان، فعالیت های تجاری در مسیر مناسبی قرار گرفته است.

لطیفی در خصوص اهمیت ارمنستان در حوزه تجاری برای کشورمان اظهار داشت: ارمنستان با واردات بیش از ۴۳۰ میلیون دلار کالای ایرانی در سال ۹۸، دومین مقصدکالاهای صادراتی ایران در اتحادیه اوراسیا با اختلاف اندک پس از روسیه بوده است.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک در پایان افزود: مسیر ترانزیتی کالاهای ارمنستان به کردستان عراق از طریق مرز باشماق در مریوان نیز مجددا فعال شده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։