فا
سه شنبه, 13 خرداد 1399 10:34

در دیدار سفیر جمهوری ارمنستان با وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران مطرح شد: یررسی استفاده كامل از ظرفیت های خط لوله گاز و امکان افزایش حجم وارداتی گاز ایران به ارمنستان

سفیر جمهوری ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران با وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد.

«آلیک» -  آرتاشس تومانیان سفیر جمهوری ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه (۱۱ خرداد ماه) با بیژن زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش بخش خبرى سفارت ارمنستان در تهران، در این دیدار توماينان با اشاره به اینکه کار احداث خط سوم انتقال برق فشار قوی در سال ۲۰۲۰ به پایان خواهد رسید این دستاورد را فرصتی برای استفاده كامل از ظرفیت های خط لوله گاز بین ایران و ارمنستان، حجم گاز وارداتی به ارمنستان و همچنین انرژی برق وارداتی به ایران دانست. وى اشاره كرد که پیشنهادات طرف ارمنستانی در این ارتباط ماهها قبل به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران ارائه شده است.

سفیر جمهوری ارمنستان همچنین اضافه كرد که در صورت ساماندهی صحیح و دقیق فعالیتها، خط لوله انتقال گاز ایران - ارمنستان از نظر امید بخشی، بهره وری و سودمندی میتواند از خطوط لوله مشترکی که ایران با سایر همسایگان دارد متمایز باشد.

طرفین به موضوع لزوم افزایش مبادلات کالا بین دو کشور با بکارگیری مکانیزم های مشخص پرداخته و در برگزاری ویدئو کنفرانس بین وزارت خانه های زیر ساخت های جمهوری ارمنستان و نفت جمهوری اسلامی ایران تاکید ویژه داشتند.

لازم به ذکر است که  که موارد توافقنامه تبادل گاز و برق توسط همین وزارت خانه ها نهائی وبه امضا رسیده است.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։