فا
شنبه, 18 بهمن 1399 13:56

معاون نخست وزیر ارمستان: گسترش روابط اقتصادی ایران و ارمنستان

تیگران آوینیان در دیدار با عباس بدخشان ظهوری، با اشاره به روابط دیرینه دو کشور بر توسعه بیش از پیش این روابط به ویژه در زمینه اقتصادی تاکید کرد.

«آلیک» - تیگران آوینیان معاون نخست وزیر ارمنستان در دیدار با سفیر ایران در ایروان، با اشاره به روابط دیرینه دو کشور بر توسعه بیش از پیش این روابط به ویژه در زمینه اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از ایروان؛ تیگران آوینیان معاون نخست وزیر ارمنستان در دیدار با عباس بدخشان ظهوری سفیر جمهوری اسلامی ایران ایران در ارمنستان اظهار داشت: روابط ایران و ارمنستان بر پایه دوستی دیرینه، اعتماد و احترام متقابل استوار است.

دو کشور از ظرفیت بالایی برای همکاری برخوردار هستند، که می بایست گام به گام آن را اجرایی کرد.

آوینیان تصریح کرد: ثبات، آرامش و توسعه پایدار در منطقه از مهمترین دغدغه های دو کشور است.

وی با اشاره به طرح های مشترک اقتصادی دو کشور، بر اجرایی کردن هر چه زودتر خط سوم انتقال برق ایران - ارمنستان و تهاتر گاز و برق تاکید کرد.

آوینیان همچنین توسعه همکاری های دو کشور را در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات مهم برشمرد و از امکان اجرایی کردن طرح ارتباطی اروپا - ارمنستان - ایران - قطر سخن گفت.

ظهوری سفیر کشورمان در ارمنستان نیز در این دیدار بر اهمیت تلاش های مضاعف ایران و ارمنستان در جهت استفاده بهینه از ظرفیت ها و توسعه روابط اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

در این دیدار طرفین مسائل مربوط به توسعه همکاری های اقتصادی- تجاری ایران و ارمنستان و همچنین ظرفیت های کریدور ترانزیتی خلیج فارس - دریای سیاه را بررسی کردند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։