فا
شنبه, 23 مهر 1401 10:58

وزیر دفاع: وزارت دفاع هزاران قطعه مورد نیاز صنایع مختلف را تولید می ‌کند

امیر سرتیپ آشتیانی با حضور در مجموعه صنایع قطعه سازی سازمان الکترونیک وزارت دفاع از بخش های مختلف این صنعت و همچنین خط تولید سیستم کنترل الکترونیک خودرو «ECU» بازدید کرد. 

«آلیک» - امیر سرتیپ آشتیانی با حضور در مجموعه صنایع قطعه سازی سازمان الکترونیک وزارت دفاع از بخش های مختلف این صنعت و همچنین خط تولید سیستم کنترل الکترونیک خودرو «ECU» بازدید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای در این بازدید با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اعظم (ص) و آغاز هفته وحدت و تقدیر از متخصصان صنعت دفاعی در مجموعه صنایع الکترونیک وزارت دفاع گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مسیر پیش روندگی خود را طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سرعت طی کرده و امروز جایگاه وزارت دفاع و نقش آفرینی نیروهای مسلح در شناسایی، رصد، مواجهه و پاسخ به موقع و موثر به تهدیدات، بر همگان آشکار و مبرهن است و این امر مرهون تفکر جهادی و عمل انقلابی و مجاهدت خالصانه متخصصان دفاعی کشور است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دانشمندان و متخصصان صنعت دفاعی در این سال ها توانسته اند با تکیه بر استعدادها، توانمندی داخلی و همت بلند به دستاوردهای چشمگیری در عرصه های زمینی، دریایی، هوایی، هوافضا و الکترونیک دست یابند تصریح کرد: سرریز دانش و انتقال فناوری های دفاعی به صنایع کشور از اولویت های مجموعه نیروهای مسلح و وزارت دفاع با رعایت همه ملاحظات بخش های دولتی وخصوصی است.

وی افزود: صنایع دفاعی به عنوان عامل پیش برنده و پیش رو در لبه‌ی فناوری حرکتی چند وجهی و چند بُعدی دارد و طراحی، تولید و ساخت محصولات پیچیده دفاعی به لحاظ ضرورت و گذراندن استانداردهای سخت دفاعی در بُعد امنیت، پیشرفتی چند ضلعی در حوزه های علوم زیستی، پزشکی، هسته‌ای، شیمیایی، حمل و نقل زمینی، دریایی، هوایی، سایبری، الکترونیک و … داشته و بر همین اساس قادر است به روند پرشتاب پیشرفت کشور در ابعاد مختلف کمک شایان کند.

وزیر دفاع با بیان تحریم های ظالمانه نظام سلطه علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری نهضت قطعه سازی در نیروهای مسلح شکل گرفت و امروز وزارت دفاع هزاران قطعه مورد نیاز صنایع مختلف کشور از جمله حمل نقل زمینی، دریایی و هوایی،صنایع نفت، پتروشیمی و پالایشگاهی، پزشکی و داروئی و ... را تولید می کند.

وی در بازدید از بخش سیستم کنترل موتور یورو ۵ دریچه گاز برقی «ECU» گفت: با خروج شرکت های خارجی و همچنین عدم تأمین این قطعه ی حساس خودرو، شرکت های خودروساز در تولید محصولات خود با چالش اساسی مواجه شدند؛ اما در نهایت همکاری دو وزارتخانه صمت و دفاع در تولید سیستم کنترل موتور و حتی نسل های پیشرفته تر این محصول، فرصتی برای تقویت و تکیه بر دانش بومی و ابتکارات ایجاد کرد.

امیر سرتیپ آشتیانی تأکیدکرد: وزارت دفاع خود را ملزم می داند که با رعایت تمام ویژگی‌های فنی و استانداردهای صنعتی، متناسب با نیاز بخش‌های مختلف کشور، نیازمندی بخش‌های راهبردی و زیرساختی کشور از جمله شرکت های خودرو ساز را تأمین کند.

وی با اشاره به اینکه صنایع دفاعی ما از جمله صنعت حساس و پیچیده ی الکترونیک وزارت دفاع؛ صنعتی در سطح جهانی است گفت: همکاری‌های رو به رشد و مؤثری با مجموعه‌هایی همچون خودرو سازی، پتروشیمی، نفت وگاز و امنیت غذایی وجود دارد و این ارتباط و تعامل دو سویه باید روز به روز با پیشرفت همراه باشد و ان شاءالله این روند با تدبیر دولت مردمی در سایر بخش‌های کشور نیز رقم خواهد خورد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։