فا
چهارشنبه, 10 بهمن 1397 14:29

ابراز تاسف پاشینیان از عدم مشارکت ارمنستان در طرح «جریان شمالی- ۲»

نیکول پاشینیان گفت، کشورش علاقه‌مند بود می‌توانست در طرح ساخت خط لوله گاز «جریان شمالی- ۲» مشارکت داشته باشد و این خط لوله از خاک ارمنستان هم عبور می‌کرد.

«آلیک» - نخست وزیر ارمنستان گفت، کشورش علاقه‌مند بود می‌توانست در طرح ساخت خط لوله گاز «جریان شمالی- ۲» مشارکت داشته باشد و این خط لوله از خاک ارمنستان هم عبور می‌کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان امروز در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد که ارمنستان علاقه مند است تا خطوط انتقال گاز، از جمله از روسیه، از خاک این کشور عبور کند.

پاشینیان در پاسخ به سئوالی درباره اینکه آیا ارمنستان قصد دارد به کشورهایی پیوند است که خواستار کاهش وابستگی انرژی به روسیه هستند و طرح‌هایی مانند خط لوله گاز «جریان شمالی- 2» را تهدیدی برای امنیت انرژی خود می‌دانند، این مسئله را عنوان کرده و توضیح داد: «متاسفانه ارمنستان در حال حاضر در طرح ساخت این خط لوله مشارکت ندارد، ولی ما علاقمند هستیم که کشور ما نیز در چنین طرح‌های ایجاد خطوط انتقالی منطقه‌ای که از آن ترانزیت گاز یا نفت صورت بگیرد، مشارکت داشته باشد».

طرح خط لوله گاز «جریان شمالی- 2» از سواحل روسیه و از طریق بستر دریای بالتیک به آلمان کشیده می‌شود و قرار است حجم کلی گاز طبیعی معادل 55 میلیارد مترمکعب گاز را به کشورهای اروپایی برساند.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։