فا
Items filtered by date: یکشنبه, 07 شهریور 1400 - آلیک آنلاین

سیدحامد صلحی‌پور، وزنه‌بردار دسته منهای ۹۷ کیلوگرم ایران به مدال نقره بازی‌های پارالمپیک توکیو دست یافت.

Published in ورزشی

آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی طی حکمی مهندس محمد اسلامی را به سمت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب کرد.

Published in سیاسی

- جودوکار کم بینای کاروان ایران در پارالمپیک توکیو به مدال طلا دست یافت تا عملکرد درخشان جودوکاران ایران در این رویداد مهم، تکمیل شود.

Published in ورزشی
یکشنبه, 07 شهریور 1400 14:46

کرونا جان ۵۸۱ نفر دیگر را گرفت

مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: با فوت ۵۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در کشور به ۱۰۶ هزار و ۴۸۲ نفر رسیده است.

Published in اجتماعی

رییس جمهوری تاکید کرد: محورهای اقتصادی فرمایشات رهبر معظم انقلاب باید از طریق دبیرخانه ستاد و هر یک از اعضای تیم اقتصادی دولت، به طور دقیق و مستمر پیگیری و اجرایی شود.

Published in سیاسی

هرویک یاریجانیان، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان گفت: آذربایجان پس از جنگ ۴۴ روزه، از هر فرصتی برای گرفتن امتیازهای بیشتر در این منطقه جغرافیایی استفاده می‌کند.

 

«آلیک» - رئیس اتاق بازرگانی  مشترک ایران و ارمنستان گفت: آذربایجان پس از جنگ ۴۴ روزه، از هر فرصتی برای گرفتن امتیازهای بیشتر در این منطقه جغرافیایی استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اتاق بازرگانی تهران، هرویک یاریجانیان، عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: آذربایجان پس از جنگ ۴۴ روزه، از هر فرصتی برای گرفتن امتیازهای بیشتر در این منطقه جغرافیایی استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد این کشور تلاش می‌کند شوک‌هایی مثل بستن مسیر ایران به ارمنستان را برای سنجش بازخورد دیگر بازیگران در این منطقه ارزیابی کند و ممکن است کشورهای دیگر هم آذربایجان را تحریک کنند. یک دلیل عمده چنین کنش‌هایی، توسعه صادرات ایران به کشورهای اوراسیا و به خطر افتادن منافع دیگر کشورها در این بازار است.

وی افزود: ایران در یک سال گذشته به جایگاه خوبی در زمینه صادرات کالا به منطقه اوراسیا رسیده، بنابراین هر بهانه‌ای برای سخت‌تر کردن دسترسی ایران به این بازار را می‌توان بر اساس انگیزه‌های اقتصادی رقبای منطقه‌ای تحلیل کرد.

یاریجانیان گفت: بستن مسیر دسترسی ایران و ارمنستان به این معناست که برای مثال، محصولات صیفی‌جات و تازه‌خوری به جای ۴۸ ساعت، در ۷۲ ساعت به مقصد برسد. این به طور حتم آسیبی جدی به صادرات محصولات کشاورزی ایران است و در کوتاه‌مدت و میان‌مدت به نفع رقبا تمام می‌شود.

وی تصریح کرد: به عنوان یک فعال اقتصادی فکر می‌کنم ایران به عنوان کشور مقتدر در منطقه نباید نسبت به کنش‌های منطقه بی‌تفاوت بماند و البته اینطور هم نیست. پیش‌بینی کرده بودیم که در گرماگرم انتخابات در ایران و تغییر دولت تحرکاتی را از سمت آذربایجان ببینیم و مقامات نظامی ایران هم اعلام کردند که هرگز تهدید علیه مرزهای ایران را تحمل نمی‌کنند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ارمنستان گفت: ارمنستان، ایران را به عنوان یکی از همسایگان استراتژیک خود می‌بیند. این دو کشور پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، برای مدتی طولانی روابط خوبی برقرار کرده و به آن ادامه می‌دهند. جمهوری اسلامی ایران همیشه برای ارمنستان قابل احترام بوده و در مجامع بین‌المللی و سازمان ملل، حتی یک بار علیه مصالح ایران رأی نداده است. روابط بین ایران و ارمنستان زمینه‌ساز توسعه تجارت ایران در منطقه اوراسیاست و دو کشور به خوبی با هم تعامل می‌کنند.

Published in اقتصادی

وحید نوری، ملی‌پوش جودوی نابینایان با غلبه بر رقیب انگلیسی خود توانست مقتدرانه به مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم در بازی‌های پارالمپیک توکیو دست پیدا کند.

Published in ورزشی

امیر سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی گفت: تقویت توان رزم نیروهای مسلح در مواجهه با تهدیدات و ارتقای سامانه‌های دفاعی و تولیداتی اولویت و ماموریت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

Published in سیاسی
یکشنبه, 07 شهریور 1400 11:47

تیگران تومانیان درگذشت

تیگران تومانیان متخصص امور لابراتوار ایرانی-ارمنی درگذشت.

Published in فرهنگ و هنر

بنابر تازه ترین آمارها، تاکنون ۱۹۳ میلیون و ۶۸۸ هزار و ۳۸۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

Published in اجتماعی
صفحه1 از2
Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։