فا

سیاست

یکشنبه, 17 فروردين 1399 15:45

حمل ۳۱ هزار لیتر الکل از ارمنستان به خراسان شمالی

محمدرضا موفق از حمل ۳۱ هزار لیتر الکل از کشور ارمنستان به این استان خبر داد.

«آلیک» - مسئول پیگیری تامین و توزیع اقلام بهداشتی در ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در خراسان شمالی از حمل ۳۱ هزار لیتر الکل از کشور ارمنستان به این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا موفق در جلسه ستاد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا که امروز ۱۷ فروردین ماه در محل استانداری برگزار شد، گفت: بارگیری از امروز آغاز و الکل به منظور رفع نیاز استان وارد خواهد شد.

به گفته وی تاکنون ۳۰ هزار لیتر الکل در اختیار صنایع استان برای تبدیل به محصول نهایی قرار گرفته است.

موفق با اشاره به اینکه تاکنون ۶۸۰ هزار عدد ماسک در استان توزیع شده است، افزود: کارخانه تولید ماسک در بیدک راه اندازی شد و یک واحد تولیدی دیگر که ظرفیت تولید آن در سه شیفت کاری ۱۸۰ هزار ماسک است نیز دوره تولید آزمایشی خود را انجام داده است.

وی از توزیع ۳۵۰ هزار جفت دستکش در استان نیز خبر داد و بیان کرد: مجوز دریافت و توزیع ۸۰۰ هزار جفت دستکش نیز از سازمان غذا و دارو نیز گرفته شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: قرار بر این است تا خط تولید ماسک در یکی از واحدهای تولیدی بجنورد راه اندازی شود که نصاب ها از کشور ترکیه برای نصب دستگاه ها وارد استان شده اند.

وی از تغییر خط تولید یکی از واحدهای تولیدی برای تولید الکل با ظرفیت ۲۰۰ لیتر در روز خبر داد و گفت: همچنین طبق اعلام فرماندار راز و جرگلان قرار بر این است تا در این شهرستان نیز به زودی مجموعه ای برای تولید ۱۰۰۰ لیتر الکل راه اندازی شود.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։