فا

سیاست

چهارشنبه, 27 فروردين 1399 11:24

رشد ۲۹ درصدی واردات ارمنستان از ایران در دو ماهه اول سال در ۲۰۲۰

مجموع واردات ارمنستان از ایران در دو ماهه اول سال ۲۰۲۰ بیش از ۴۵ میلیون دلار بوده که نشانگر تحقق رشد مثبت ۲۹ درصدی در قیاس با عملکرد دو ماهه اول سال گذشته میلادی است.

«آلیک» - بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی کمیته آمار جمهوری ارمنستان، مجموع واردات ارمنستان از ایران در دو ماهه اول سال ۲۰۲۰ بیش از ۴۵ میلیون دلار بوده که نشانگر تحقق رشد مثبت ۲۹ درصدی در قیاس با عملکرد دو ماهه اول سال گذشته میلادی است.

به گزارش ایسنا، در ماه فوریه صادرات ارمنستان به ایران برابر با ۷.۹ میلیون دلار بوده که کل صادرات این کشور به ایران را در دو ماهه اول سال، با ثبت رشد ۱۴۵ درصدی به ۱۳.۳ میلیون دلار بالغ نموده است.

ارزش تجارت دوجانبه ایران و ارمنستان در دو ماهه اول سال ۲۰۲۰ با رشدی ۴۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به رقم ۵۸.۶ میلیون دلار رسیده است. رشد شدید در تجارت دوجانبه کشور که از ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ همزمان با اجرایی شدن موافقت نامه تجارت ترجیحی میان ایران و اتحادیه اوراسیا شکل گرفته بود، در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ نیز تداوم یافت تا عملکرد دو ماهه اول سال جاری میلادی را از سه سال قبل از آن به شکلی معنا دار متمایز نماید.

پربازدیدترین خبرها

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։