فا

سیاست

پنج شنبه, 16 مرداد 1399 10:39

بانک جهانی برای کمک به لبنان اعلام آمادگی کرد

بانک جهانی برای برآورد خسارات ناشی از انفجار بیروت و تامین بخشی از نیازهای لبنان و همچنین کمک به بازسازی مناطق آسیب‌دیده پایتخت این کشور، اعلام آمادگی کرد.

«آلیک» - بانک جهانی برای برآورد خسارات ناشی از انفجار بیروت و تامین بخشی از نیازهای لبنان و همچنین کمک به بازسازی مناطق آسیب‌دیده پایتخت این کشور، اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری «رویترز» از واشنگتن، بانک جهانی روز گذشته اعلام کرد که همچنین آماده است تا در تامین بخشی از بودجه دولتی و خصوصی برای بازسازی مناطق حادثه دیده و بهبود وضعیت کمک کند.

این نهاد بین‌المللی به طور دقیق اعلام نکرده که چه منابع در عرصه جهانی می‌تواند برای بهبود وضعیت منطقه آسیب دیده بیروت اختصاص یابد.

انفجار مهیب بیروت تاکنون بیش از ۱۳۰ کشته و حدود پنج هزار زخمی به دنبال داشته است. این در حالی است که موج شدید این حادثه باعث شده تا بیش از ۲۵۰ هزار خانه به دلیل آسیب‌دیدگی شرایط زندگی را نداشته باشند.

در این میان هنوز مشخص نیست که آیا این فاجعه در لبنان شرایط سخت مذاکره این کشور با صندوق بین‌المللی پول را تغییر خواهد داد یا خیر. از ماه مه تاکنون صندوق بین‌المللی پول و لبنان تلاش کرده‌اند بر روی یک بسته مالی با هدف ممانعت از بروز بحران مالی و اقتصادی در این کشور، به توافق برسند.

شورای وزیران لبنان به دنبال انفجار بیروت پایتخت این کشور، دو هفته حالت فوق‌العاده در این شهر اعلام و خاطر نشان کرد که مدت مزبور قابل تمدید است.

عصر سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش‌زا در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، ده‌ها نفر کشته و زخمی شدند. کشورهای مختلف جهان نیز با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

اخبار مرتبط

 • بانک جهانی: ایران به مدار رشد باز می‌گردد
  بانک جهانی: ایران به مدار رشد باز می‌گردد

  اقتصاد جهان امسال ۵.۲ درصد کوچک می‌شود، اقتصاد ایران نیز در سال ۲۰۲۰ رشد منفی ۵.۳ درصدی خواهد داشت اما در سال ۲۰۲۱ با رشد اقتصادی مثبت ۲.۱ درصد، به مدار صعودی باز می‌گردد.

 • هیلی و ایوانکا گزینه های احتمالی ریاست بانک جهانی هستند
  هیلی و ایوانکا گزینه های احتمالی ریاست بانک جهانی هستند

  خبرگزاری فرانسه گزارش داد: نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و ایوانکا ترامپ دختر و مشاور رئیس جمهور آمریکا از گزینه های احتمالی جانشینی رئیس مستعفی بانک جهانی هستند.

 • بانک جهانی: وضعیت اقتصاد ایران در 2019 بهبود خواهد یافت
  بانک جهانی: وضعیت اقتصاد ایران در 2019 بهبود خواهد یافت

  بانک جهانی در گزارشی با اشاره به اینکه تاثیر تحریم های ایران بر بازار نفت پس از پایان معافیت های اعلام شده آمریکا برای خریداران نفت این کشور مشخص نیست، اعلام کرد: برخی اقتصادهای بزرگ که در سال 2018 شاهد کاهش فعالیت بودند مانند ایران، در سال 2019 بهبود خواهند یافت.

 • رئیس بانک جهانی استعفا کرد
  رئیس بانک جهانی استعفا کرد

  جیم یونگ کیم رئیس بانک جهانی اعلام کرد که اول ما فوریه سال جاری (12 بهمن ماه) از سمت خود کناره گیری می کند.

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։