فا

سیاست

دوشنبه, 03 دی 1397 15:00

ساخت مخازن فول کامپوزیت ایران در ایروان

کارخانه تولید انواع مخازن فول کامپوزیت به ابتکار یک شرکت مشترک ایرانی-ارمنی برای نخستین بار در ارمنستان افتتاح شد.

«آلیک» - در ادامه همکاری های اقتصادی میان ایران و رامنستان، کارخانه تولید انواع مخازن فول کامپوزیت به ابتکار یک شرکت مشترک ایرانی-ارمنی برای نخستین بار در ارمنستان افتتاح شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، این کارخانه با تجهیزات و محصولات صد در صد ایرانی در شهر وانازور استان لُری ارمنستان با حضور نیکول پاشینیان نخست وزیر موقت این کشور افتتاح شد.

سبک، ضد گلوله، مقاوم در برابر آتش، عمر بالای ده سال از جمله ویژگی های مخازن فول کامپوزیت هستند که در صنعت به عنوان مخازن هوای فشرده، مخازن ذخیره آب، دیگ بخار، مخازن ذخیره انواع گاز و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. موسس کارخانه حسین یعقوب پور سرمایه گذار ایرانی است.

نیکول پاشنیان نخست وزیر موقت ارمنستان در مراسم افتتاح این کارخانه بر اهمیت توسعه همکاری ها با ایران و استفاده از خدمات فنی مهندسی کشور ما تاکید کرد.

وی تصریح کرد: ما بطور جدی در تلاش هستیم تا نه تنها همکاری های اقتصادی بلکه سیاسی را با ایران گسترش دهیم، ما همچنین سعی داریم شرایط مناسبی را در ارمنستان برای سرمایه گذاران ایرانی فراهم کنیم تا شاهد افزایش فعالیت های اقتصادی-تجاری آنها در کشورمان باشیم.

پاشینیان با تاکید بر این که مخازن کامپوزیت در منطقه قفقاز و در ارمنستان نخستین باراست که تولید می شود گفت: سرمایه گذاران این کارخانه قصد دارند در زمینه کشاورزی و خودروسازی نیز فعالیت خود را در ارمنستان گسترش دهند.

وی افزود: ارمنستان قصد دارد نه تنها همکاری های اقتصادی بلکه سیاسی را با ایران گسترش دهد.

نخست وزیر ارمنستان همچنین با حضور در مراسم پرده برداری از خودروی ایرانی سایپا که شرکت "رعد سنا" با مدیریت حسین یعقوب پور که وارد کننده آن است و قرار است بزودی فروش آن در ارمنستان آغاز شود، تاکید کرد که کشورش به منظور جذب سرمایه گذاران ایرانی و استفاده از خدمات فنی مهندسی آنها تسهیلات مناسب در اختیارشان می گذارد.

تولید انبوه کارخانه مخازن فول کامپوزیت سالانه 250 هزار عدد، در اندازه های مختلف از چهار لیتری تا دویست لیتری از بهار سال آینده آغاز خواهد شد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։