فا

سیاست

چهارشنبه, 10 بهمن 1397 14:59

تسریع در اجرای خط سوم انتقال برق بین ایران و ارمنستان

معاون برق و انرژی وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با قائم مقام وزارت زیرساخت‌های انرژی و منابع طبیعی این کشور دیدار و گفتگو نمود.

«آلیک» - همایون حائری معاون برق و انرژی وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در سفر یک روزه به ارمنستان، روز گذشته با گارگین باغرامیان، قائم مقام وزارت زیرساخت‌های انرژی و منابع طبیعی این کشور دیدار و گفتگو نمود.

به گزارش تارنمای سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان، در این دیدار معاون وزیر نیروی کشورمان با اشاره به توسعه و گسترش تعاملات اقتصادی بین دو کشور بر تسریع در اجرای پروژه خط سوم انتقال برق بین دو کشور تاکید کرد.

حائری همچنین اجرای به موقع خط سوم انتقال برق در ارمنستان را به عنوان بخشی از همکاری چند جانبه انرژی بین دو کشور مهم ارزیابی نموده و خواستار همکاری و تلاش بیشتر شرکت صانیر و شرکت برق ارمنستان برای تسریع در اجرای این پروژه شد.

قائم مقام وزارت زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز در این دیدار ضمن اشاره به برنامه‌های جدید دولت ارمنستان جهت ارتقای تعاملات با جمهوری اسلامی ایران و با اشاره به علاقمندی دولت به اجرای توافق‌های بین دو کشور، آمادگی خود را برای حل و فصل و اتمام هرچه سریعتر خط سوم انتقال برق بین دو کشور اعلام کرد.

در این دیدار طرفین بر پیگیری عملیاتی شدن پروژه نیروگاه برق آبی مغری و همچنین برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک دو کشور در آینده نزدیک تاکید کردند. دو طرف اظهار امیدواری نمودند با اجرای این خط حجم مبادلات تجاری بین دو کشور تا دو برابر افزایش یابد.

اخبار مرتبط

Հեղինակություն © 2011-2017 «ԱԼԻՔ» Օրաթերթ։ Բոլոր իրավունքները պահպանված են։